Góry dla poczatkujących

Masz postanowienie, by odwiedzić lokalne góry i zaznać dowolnych aktywności, tym bardziej z pięknej zimowej aurze? Jeśli tak, to doskonale się składa! Polska ma do zaoferowania piękne górskie miasteczka, w których nie będziesz się nudzić.

Jeśli zakochasz się w którymś z nich, możesz rozważyć okresowy wynajem mieszkania w górach na dłużej. Niektórzy chcieliby zamieszkać w górach. Z ofertami mieszkań na wynajem od Rentola staje się to proste do zrealizowania.

Strona jako jedna z nielicznych w wygodny sposób prezentuje wszelkie dostępne ogłoszenia na mieszkania do wynajęcia i od razu informuje o wysokości czynszu, metrażu i innych ważnych cechach lokalu. Jeśli któreś z górskich polskich miast przypadnie Ci do gustu, możesz sprawdzić go od ręki.

Góry dla poczatkujących

Interesujące górskie miejscowości w Polsce

Południowa część Polski to pasmo gór, którego nie sposób zwiedzić w jeden zimowy sezon. Jeśli jednak planujesz wycieczkę w to miejsce, warto by obrać dla siebie jeden konkretny cel.

Najpopularniejsze na zimowy wypoczynek w Polsce są Tatry. Jej stolica – Zakopane to prawdziwe centrum górskiej kultury, które każdego roku odwiedza około 3 miliony turystów. Miasto oferuje sporo udogodnień i tradycyjne miejsca do zobaczenia – Krupówki, Skocznię Narciarską, Gubałówkę, Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów i wiele innych.

Ludzie przyjeżdżają do Zakopanego w okresie zimowym i letnim. Często wynajmują noclegi na znanych portalach do bookowania zakwaterowania. W podobny sposób można znaleźć swoje wymarzone mieszkanie do wynajęcia w Zakopanem na dłużej. Wystarczy śledzić sieć w poszukiwaniu ciekawych ofert i szybko skontaktować się z właścicielem. Rentola jako jeden z przedstawicieli branży nieruchomości, gromadzi i udostępnia oferty prywatnych osób z dosłownie całej Polski. W Zakopanem można znaleźć mieszkania w średniej cenie 4244 zł.

Prawdziwe oblicze Zakopanego

Skupmy swoją uwagę na Zakopanym i omówimy jego słabe i mocne strony. Oto lista zalet i wad wypoczynku w tym mieście:

Zalety Zakopanego

  1. Bajeczne krajobrazy – to ogromna zaleta tego miejsca. Z miasta rozciąga się przepiękny widok na Tatry, w tym na popularnego Śpiącego Rycerza i Giewont. Przy dobrej widoczności, krajobraz robi naprawdę potężne wrażenie.
  2. Lokalna kultura – będąc w Zakopanem, już od pierwszych chwil pobytu można poczuć powiew lokalnej i górskiej kultury. Od właścicieli hoteli i noclegów, po sprzedawców w sklepie – wszyscy zachowują się i mówią według swojego regionalnego stylu. Obecne są też regionalne kolory, ozdoby i symbole.
  3. Dostępność szlaków– w tym mieście jest do dyspozycji mnogość różnych szlaków w przeróżnych stopniu zaawansowania. Znajdą się też propozycje dla absolutnie początkujących, bez wymaganego profesjonalnego sprzętu.
  4. Smaczna kuchnia – będąc w Zakopanem, warto spróbować lokalnych dań i przysmaków. Oczywiście oscypek to podstawa.

Wady Zakopanego

  1. Tłumy turystów– w sezonie miasto przeżywa prawdziwe oblężenie. Często mówi się, że Zakopane powoli staje się przereklamowane i ludzie nie doceniają potencjału innych, równie pięknych miejscówek.
  2. Ceny – zarówno ceny wynajmu noclegu na weekend oraz ceny jedzenia na mieście mogą pozwolić, tym bardziej w sezonie. Górale chcą zarobić na odwiedzających, stąd wciąż coraz wyższe ceny w sklepach i restauracjach.
  3. Zła jakość powietrza lokalizacja miasta sprawia, że zazwyczaj panuje tam zła jakość powietrza tym bardziej, że większość domów ogrzewa się węglem.

Zakopane dla początkujących – jak spędzić tam czas?

Tak czy inaczej, choć raz warto wybrać się do Zakopanego, a tym bardziej opłaca się tam zamieszkać na stałe. Poza sezonem to luźne i przyjemne miejsce do życia. Oferuje sporo udogodnień, piękne widoki i nietypowy klimat.

Początkujący turyści mogą spędzać tam czas na przeróżne sposoby. Oto przykładowe aktywności, które koniecznie warto zaplanować na wizytę w Zakopanem:

  • Wizyta na Krupówkach– to główny punkt wycieczki praktycznie każdego odwiedzającego. Krupówki to jeden z głównych deptaków tego miasta. Być może trafi na listę zabytków obok 158 innych docenianych w ten sposób miejsc w Zakopanem.
  • Wizyta na Gubałówce – początkujący turyści powinni skorzystać z kolei linowej na Gubałówkę. Z tego punktu rozciągają się przepiękne widoki na Tatry. Na szczycie znajdują się liczne atrakcje i punkty widokowe.
  • Wędrówka Doliną Kościeliską – to doskonały sposób na zapoznanie się z tatrzańską przyrodą. Szlak przez Dolinę Kościeliską prowadzi przez malownicze krajobrazy, drewniane chaty i mosty.
  • Relaks w termach– po aktywnym dniu warto odwiedzić jedno z wielu zakopiańskich basenów termalnych. To doskonały sposób na zrelaksowanie się i odprężenie w otoczeniu gór. Do dyspozycji turystów są popularne Termy Szaflary, Gorący Potok, Termy Bania lub Termy Chochołowskie.
  • Wspinaczka na Kasprowy Wierch– dla bardziej zaawansowanych początkujących, wspinaczka lub wjazd wyciągiem na Kasprowy Wierch może być niezapomnianym doświadczeniem. Widoki z góry są niepowtarzalne, lecz warto uzbroić się w odpowiedni sprzęt.
  • Spacer do Jaskini Mroźnej– dla chętnych, spacer do Jaskini Mroźnej to ciekawa przygoda. To jedna z najbardziej znanych jaskiń w Polsce.

 

Skoro wiesz już, jak zaplanować swój wyjazd w góry, wybierz ciekawe atrakcji i przygotuj swój własny plan na wycieczkę. Rozważ wizytę w Zakopanem lub w dowolnej innej górskiej miejscowości. Sprawdź tamtejszy klimat w sezonie letnim i zimowym. Być może przekonasz się, by zamieszkać w pięknych okolicznościach przyrody i z niepowtarzalnym widokiem na Tatry. To nic trudnego!

 

Artykuł sponsorowany