Aktualizacja – 28.04.2022 r.

Wszystkie polsko-słowackie przejścia graniczne są otwarte dla ruchu osobowego i towarowego! Z dniem 6 kwietnia 2022 roku zniesiono ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 przy wjeździe do Republiki Słowackiej i trakcie tranzytu przez jej terytorium.

Osoby wjeżdżające do Słowacji z zagranicy, w tym również osoby nie zaszczepione przeciw COVID-19, nie są obowiązane do dokonywania rejestracji formularza e-hranica ani do odbywania kwarantanny.

Na terytorium Słowacji obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych klasy FFP2 bez wentyla albo KN95 lub N95 (oprócz dzieci do lat 6) w pomieszczeniach zamkniętych związanych z ochroną zdrowia.

 

Chata Téryego

Chata Téryego, popularnie zwana Térynką jest najwyżej położonym schroniskiem w Tatrach czynnym przez cały rok. Znajduje się w Dolinie Pięciu Stawów Spiskich na wysokości 2015 m.

 

Źródło: strona www Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Bratysławie: https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium

 

POZOSTAŁE INFORMACJE DOT. SŁOWACJI

Dla chętnych do odwiedzenia gór Słowacji podajemy szybki dostęp to propozycji wycieczek
Słowacja – górskie wycieczki i praktyczne porady.

Informacje praktyczne – Słowacja

Jak dojechać w Słowackie Tatry

Noclegi w Tatrach Słowackich

Przypominamy, że akcje ratownicze w Słowacji są płatne, więc dobrze jest się ubezpieczyć.