Jaki smartwatch najlepiej wspomoże wiosenne aktywności?

Jaki smartwatch najlepiej wspomoże wiosenne aktywności?

Smartwatch to coś więcej niż zegarek. Jest to urządzenie iście wielofunkcyjne, które pomoże w realizacji niejednej pasji. Z pewnością warto zainwestować w smartwatcha – przed zakupem należy jednak upewnić się, czy rzeczywiście posiada on poszukiwane przez nas funkcje. Jaki zaś smartwatch będzie odpowiednim wyborem na wiosnę i wspomoże nas w aktywnościach na świeżym powietrzu?

Jakie funkcje smartwatcha przydadzą się podczas wiosennych aktywności?

Wiosna to czas, kiedy pogoda umożliwia nam realizację pasji i zainteresowań poza czterema ścianami naszego domu. Wyciągamy wówczas z garażu lub komórki rowery, odkrywamy na nowo sprzęt do biegania, przeszukujemy sklepy internetowe w poszukiwaniu odpowiednich preparatów, które ochronią nas przed komarami i insektami podczas leśnych wypraw. Warto więc zdecydować się na smartwatch, który nie tylko wskaże porę dnia, ale i wspomoże nas w naszym hobby.

Jakie funkcje, które mogą wesprzeć amatorów wiosennych przygód, posiadają inteligentne zegarki? Jest ich naprawdę całkiem sporo. Dobry zegarek Smartwatch posiadać może, a nawet powinien GPS, który wskaże nasze aktualne miejsce i pomoże zorientować się w terenie, zapewniając nam komfort i bezpieczeństwo.

Bardzo ważnymi funkcjami dla osób ceniących sobie wiosenną aktywność są z pewnością pulsometr oraz krokomierz. Ten pierwszy monitorował będzie tętno podczas codziennych ćwiczeń (lepsze modele smartwatch oferują całą gamę rozbudowanych statystyk), ten drugi natomiast w precyzyjny sposób mierzy liczbę pokonanych przez nas kroków. Wysokiej klasy smartwatch powinien także posiadać kompas, a najlepsze modele oferują także opcję wbudowanego trenera, z możliwością konfiguracji na podstawie kilku różnych dyscyplin (np. siłownia, biegi, wspinaczka itd).

Oczywiście nie można też zapomnieć o funkcjach, które powinny pojawić się w każdym smartwatchu, niezależnie od tego, czy jest on przeznaczony dla osób aktywnych, czy też nie. Mowa zatem między innymi o możliwości komunikacji ze smartfonem (na przykład przez odbieranie i wyświetlanie powiadomień), a także NFC. Ewidentnym plusem każdego urządzenia typu zegarek smartwatch jest także możliwość sterowania odtwarzaną z telefonu muzyką.

Nowatorskie podejście do sportu. Poznaj zegarki Garmin!

Przykładem smartwatchy dostosowanych do potrzeb osób aktywnie fizycznie są produkty firmy Garmin. Przedsiębiorstwo to jest bardzo dobrze znane na rynku smartwatchy, a to ze względu na jakość propozycji, które oferuje.

Wiele smartwatchy oferowanych przez firmę Garmin zaopatrzonych jest w innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest kompleksowe monitorowanie postępów w treningu. Produkty oferowane przez omawianą firmę dostarczają swym użytkownikom między innymi informacji o dynamice biegu, a także parametrach fizycznych osiąganych podczas treningu. Korzystanie z zegarka jest zaś proste nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Smartwatche firmy Garmin to także akcesoria niezwykle modne i eleganckie – dotyczy to zarówno produktów przeznaczonych dla kobiet, jak i mężczyzn.

W ostatnim czasie firma wprowadziła na rynek dwie nowe kolekcje wysokiej jakości zegarków – Descent™ G1 i Tactix® 7. Ta pierwsza wyróżnia się rewolucyjnymi możliwościami, jeśli chodzi o sporty wodne, wprowadzając choćby wiele udogodnień, jeśli chodzi o nurkowanie. Druga z kolekcji to zaś multisportowa propozycja, adresowana w szczególności do fanów survivalu i adrenaliny.

Suunto – fiński zegarek smartwatch dla profesjonalistów

Kolejną bardzo rozpoznawalną marką smartwatchy jest Suunto, czyli uznana na całym świecie, wywodząca się z Finlandii firma. W jej ofercie znajdziemy lekkie, a przy tym wytrzymałe propozycje zaopatrzone w takie akcesoria, jak między innymi barometr, krokomierz, czy też wysokościomierz. Propozycje firmy Suunto charakteryzują się bardzo wysoką starannością wykonania oraz długim czasem działania na baterii. Aby pomóc w lepszym wykorzystaniu ich możliwości, producent przygotował także dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne.

W ostatnim czasie Suunto wprowadziło na rynek nowe wersje kolorystyczne swoich zegarków z linii Suunto 5 Peak oraz Suunto 9 Peak. Są to niezwykle wygodne, eleganckie smartwatche, zaopatrzone w szereg funkcji, dzięki którym z treningu wyciągnąć można jeszcze więcej, niż kiedykolwiek wcześniej. Smartwatche Suunto 5 Peak oferują ponad 80 trybów sportowych, a ich niekwestionowanym plusem jest także trwały pierścień ze stali nierdzewnej. Natomiast smartwatche Suunto 9 Peak zaopatrzone są między innymi w funkcję pomiaru tlenu we krwi, a także gwarantują wodoszczelność 100 m.

Aktywna wiosna z funkcjonalnym smartwatchem

W obecnych czasach pomiar czasu to najprostsza i podstawowa funkcja zegarka – wielu z nas wymaga czegoś więcej. Smartwatche pozwolą nam w pełni cieszyć się z wiosny, zapewniając zestaw narzędzi, dzięki którym zmaksymalizujemy efekty naszego treningu. Rozwiązania dostarczane przez doświadczonych producentów, jak Garmin, czy Suunto, z pewnością zaspokoją nawet wymagających użytkowników.

 

Artykuł sponsorowany