Parking przy polanie Trzy Źródełka (Tri studničky) znajduje się na trasie szosy nr 537 biegnącej wzdłuż całych Tatr Słowackich. Z Krakowa odległość wynosi ok. 170 km. Czas jazdy w znacznym stopniu uzależniony jest od natężenia ruchu na Zakopiance i wynosi ok. 2:45 h. W Nowym Targu trzeba kierować się na drogę nr 49 na Jurgów i przejście graniczne ze Słowacją.
Na rondzie w Bukowinie skręcamy w lewo.

Granicę ze Słowacją przekraczamy w Jurgowie/Podspadach i kierujemy się w lewo drogą nr 67 na Poprad. Do Podspadów możemy też dojechać bezpośrednio z Zakopanego przez Wierch Poroniec i Łysą Polanę (uwaga, Słowacy zapowiadają zamknięcie mostu na łysej Polanie – trzeba będzie kierować się na Bukowinę Tatrzańską i dalej jak w opisie powyżej).
Pniemy się cały czas w górę, aż do parkingu przy wyciągach narciarskich nad wsią Zdziar (Ždiar). Teraz w dół na drugą stronę Tatr i za Tatrzańską Kotliną (Tatranská Kotlina) w prawo na Smokovce drogą nr 537.
Po drodze mijamy Tatrzańską Łomnicę (Tatranská Lomnica), Stary Smokowiec (Starý Smokovec) i jadąc ostro pod górę, mijamy skręt w prawo na Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso) i po ok. 8 km dojeżdżamy do celu.

Parking jest mały, więc trzeba być tutaj odpowiednio wcześnie. Opłata za cały dzień wynosi 5 € (2018 r.) i jest czynny od 6.00 do 18.00.