Do Rohackiej Doliny najlepiej jest dojechać samochodem, około 33 km od polsko-słowackiej granicy w Chyżnem (z Krakowa do granicy około 100 km). Na Słowacji poruszamy się drogą E77/59, a następnie drogą szybkiego ruchu R3. Na tym odcinku nie jest wymagana opłata – winietka, więc bez obaw możemy z tej drogi korzystać.

Po około 22 km w miejscowości Podbiel, skręcamy w lewo na drogę nr 584 do Zuberca. Po około 13 km, w centrum Zuberca przy kościele, skręcamy w lewo za wyraźnymi drogowskazami i po przejechaniu niecałych 9 km docieramy na olbrzymi parking stacji narciarskiej Rohacze-Spalena. Parking jest płatny 3 Euro za cały dzień (samochód osobowy). Kupując bilet na kolejkę linową dostaniemy rabat 2 Euro jeżeli pokażemy bilet parkingowy (dane z 2016 r.)

Do Zuberca można też dojechać bezpośrednio a Zakopanego kierując się najpierw drogą nr 958 do Chochołowa, gdzie skręcamy na drogę nr 959 do Trsteny. Przekraczamy granicę i we wsi Vitanowa skręcamy w kierunku na Oravice (aquapark i skipark), które mijamy i za główną drogą dojeżdżamy do Zuberca. Skręcamy w lewo i jesteśmy na skrzyżowaniu obok kościoła. Cały przejazd z Zakopanego do Rohackiej Doliny ( ok. 55 km) zajmie nam ok. 1h (jeżeli nie natrafimy na korki po polskiej stronie).