Za ratownictwo w górach Słowacji odpowiedzialna jest Horská záchranná služba – odpowiednik polskiego TOPR. Zgodnie z obowiązującymi przepisami HZS, osoba korzystająca z pomocy tych służb związanej z akcją ratunkową lub poszukiwawczą w górach, zobowiązana jest do zapłaty kosztów działań ratowniczych.
Należy pamiętać, że często koszt wyprawy ratunkowej na Słowacji z użyciem śmigłowca to kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dlatego warto mieć ubezpieczenie, tym bardziej że można kupić jednodniowe ubezpieczenie w cenie już poniżej 3 PLN, a z naszym kodem rabatowym – już za 2,38 PLN!
Uwaga! Bardzo ważne jest, by zawierało ono opcję „koszty akcji poszukiwawczej i ratunkowej”.

Poniższy kalkulator ubezpieczeń turystycznych umożliwia szybki przegląd oraz wybór najlepszej i dopasowanej do naszych potrzeb polisy – na wyjazdy górskie i turystyczne.
Kod rabatowy dla naszych Czytelników:  GDC.

 

Ważne! W cenę letnich biletów na kolej linową (dla turystów i rowerzystów w okresie 1.5.-30.11.) nie jest wliczone ubezpieczenie na wypadek interwencji górskiego pogotowia ratunkowego (Horská záchranná služba).

Zimą, ubezpieczenie jest wliczone w cenę skipassów (warunki ubezpieczenia: na wypadek interwencji górskiego pogotowia ratunkowego wyłącznie na oznakowanych trasach narciarskich w ośrodku, w którym obowiązują skipassy, w godzinach otwarcia ośrodka, oraz w dniu ważności skipassu).

Słowackie strony o ubezpieczeniu: http://www.hzs.sk/poistenie/ oraz http://www.vt.sk/pl/informacje/pierwsza-pomoc/

Komplet informacji o ubezpieczeniach (oferty, wybór optymalnej polisy, konsekwencje braku ubezpieczenia, itp.) znajduje się w artykule: UBEZPIECZENIA W GÓRY

Jakie ubezpieczenia mamy do wyboru?

Ubezpieczenia jednorazowe

1. Online – ubezpieczenia na wybrany okres czasu, rejon i rodzaj działalności możemy wybrać z bardzo szerokiej oferty różnych firm ubezpieczeniowych, najprościej za pomocą internetowej porównywarki ubezpieczeń, zobacz:
UBEZPIECZENIA w góry online

2. Na Słowacji ubezpieczenie można kupić m.in.:

Ubezpieczenia roczne
Najpopularniejsze ubezpieczenia dedykowane aktywności w górach:
– ubezpieczenie dla członków klubu Alpenverein OEAV
– „Bezpieczny powrót” – ubezpieczenie Polskiego Związku Alpinizmu i PZU
– EURO 26 z ubezpieczeniem SPORT
– „Planeta Młodych”

Więcej informacji na temat warunków ww ubezpieczeń znajduje się w artykule: UBEZPIECZENIA W GÓRY