PISZĄ U NAS

Część prezentowanych na naszym portalu artykułów, tekstów lub zdjęć nie jest naszego autorstwa. Mamy przyjemność przedstawić ludzi, którzy swoimi materiałami wzbogacają ofertę “Gór dla Ciebie”.

 

Agnieszka, Marek i Zosia

Agnieszka, Zosia i MarekBardzo turystyczna rodzina. Zakochani w górach, zdobywają je pieszo, rowerem, zimą na nartach. Miłością bezgraniczną darzą Góry Fogaraskie i Beskid Niski, każde lato spędzają w Alpach Francuskich. Najmocniejszym ogniwem zespołu jest Zosia.

 

Zobacz artykuły Agnieszki, Marka i Zosi

 

Agnieszka Stokowiecka

Agnieszka StokowieckaOd 2006 roku mieszka w samym sercu Alp, we włoskim Regionie Doliny Aosty. Od kilku lat prowadzi bloga CiekawAOSTA, na którym dzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z tego niezwykłego regionu. Pisze o miejscach znanych, mniej znanych i takich, o których nie przeczytacie w żadnym przewodniku. Na blogu znajdziecie opisy górskich szlaków, praktyczne informacje turystyczne: o noclegach i dojazdach, ale też ciekawostki o lokalnych tradycjach, folklorze, kuchni i niezwykłych wydarzeniach, które mają miejsce w Regione Valle d’Aosta.
Więcej informacji o Agnieszce oraz Dolinie Aosty można znaleźć: BLOG http://ciekawaosta.pl/ FB: https://www.facebook.com/ciekawaosta/

Zobacz artykuły Agnieszki Stokowieckiej

 

Szymon Żoczek

Szymon Żoczek - AconcaguaAbsolwent Wydziału Fizjoterapii. Realizuje projekt „ Nie Przestawaj Marzyć”. W 2013 r. zdobył Mont Blanc – najwyższy szczyt Europy, w 2014 Elbrus, w 2015 ponownie wszedł na Mont Blanc, a 14 lutego 2016 r. stanął na szczycie Aconcagui. Jak sam mówi: “Projekt Nie Przestawaj Marzyć stworzyłem, aby zachęcić innych do realizacji własnych marzeń. Pokazuję innym swoje marzenia, to, jak do nich dążę. Chciałbym, aby ludzie zobaczyli, że jeśli czegoś bardzo się chcę, można wiele osiągnąć! :)”
Zobacz artykuły Szymona Żoczka

 

Katarzyna B.„Ruda”

Katarzyna B. „Ruda”

Z zamiłowania i wykształcenia leśniczka. W wolnym czasie realizuje inne pasje, jak jeździectwo, podróżowanie i fotografia. Wszystkie trzy pasje łączy bowiem idealnie się uzupełniają Pierwsze dwie dają jej poczucie bliskości z naturą, a trzecia pozwala na zatrzymanie procesu przemijania, stop klatka i moment, fragment czasu, ulotna chwila zatrzymane w jednej sekundzie. Częstymi towarzyszami jej podróży są dwa ukochane psy, z którymi zwiedziła już prawie całą Polskę i niejedno piękne miejsce zagranicą. Ulubionym jej środkiem transportu jest stary wysłużony „ogórek z 73 roku, który już nie raz zaskoczył ją w czasie podróży, zachowując się jak małe rozkapryszone dziecko.

Zobacz artykuły Katarzyny B. „Ruda”

 

Renia i Mikołaj

Renia i Mikołaj przekraczając granicePara, która we wspólnej podróży przez życie przekracza wiele granic. Wspólnie prowadzą blog Przekraczając Granice, opisując w nim swoje wyjazdy. W sumie odwiedzili już prawie 40 krajów na trzech kontynentach. W każdym z nich poza największymi atrakcjami starają się poznawać miejscową kulturę, folklor, jedzenie i mieszkańców. Nie stronią też od propagowania polskich regionów, ukazując ich piękno i różnorodność.

Zobacz artykuły Reni i Mikołaja

 

Wiktor Baron

Fotograf urodzony w Łodzi w 1987 roku. Syn reżysera filmowego Leszka Barona i Barbary doktora nauk humanistycznych w zakresie historii. Miłośnik górskich wędrówek,zamiast miejskiego zgiełku wybrał życie w otoczeniu gór. Do niedawna związany ze Szklarską Porębą, gdzie przez kilka lat pracował i mieszkał w schronisku górskim na Szrenicy. Obecnie mieszka w Beskidzie Sądeckim. Swoją przygodę z aparatem rozpoczął w 2009 roku i od tego czasu jest laureatem licznych konkursów fotograficznych. Organizuje plenery fotograficzne podczas których można odwiedzić najpiękniejsze zakątki polskich gór oraz poszerzyć wiedzę na temat fotografii krajobrazu. Jego prace można oglądać na wielu portalach internetowych, w tradycyjnie drukowanych wydawnictwach oraz na autorskiej stronie www.
Wiktor Baron – strona internetowa https://baronphotography.eu/

Zobacz prace Wiktora Barona

 

Kamil Sułkowski

urodzony w Limanowej, rocznik ’82, cholernie uparty bliźniak zawsze dążący do wyznaczonego celu, człowiek w ciągłej aktualizacji, rodowity “wyspiarz” z dziada pradziada, zamieszkały w samym sercu najładniejszego zakątku w Polsce jakim jest Beskid Wyspowy 🙂 Oprócz pracy zawodowej oraz w wolnym czasie (a często mi go brakuje 🙂 moją pasją jest górska włóczęga oraz fotografia, głównie przyrodniczo-krajobrazowa. Lubię żyć dynamicznie, ciągle coś zmieniać – nuda mnie zabija! Moje ulubione motto życiowe to: “Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę”. Od kilkunastu lat tak naprawdę zacząłem dopiero poznawać i dostrzegać piękno miejsc które mnie otaczają w życiu codziennym, sprawia mi to dużo satysfakcji. To chyba przychodzi z wiekiem?!
Kiedy tylko czas na to pozwala, poza codziennymi obowiązkami uwielbiam oddalić się z domu na samotną, często całodniową włóczęgę, zresetować się do ustawień fabrycznych 🙂 Tylko ja, aparat i wspaniała przyroda wokół oraz fantastyczne krajobrazy. Jest to najlepszy sposób na aktywny wypoczynek…
Prowadzę stronę internetową na której prezentuje Beskid Wyspowy i Gorce w obiektywie aparatu http://www.fotobeskidy.vxm.pl/ oraz kanał Poznaj Beskidy na Youtube również w beskidzkich klimatach: https://www.youtube.com/channel/UCE5Ep7YF1zzL_EHbzUQi8Cw

Zobacz prace Kamila Sułkowskiego

 

Krzysztof Rozowski

Krzysztof RozowskiKocha wędrówki, przyrodę. Najczęściej bywa w Beskidzie Małym, który ma tuż pod ręką, ale wszystkie góry są jego żywiołem.  Z Jego relacji i zdjęć dowiemy się też sporo o Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz o pięknych górach Irlandii. Na wycieczki chodzi sam, czasem z wnuczkami. Ostatnio został obdarowany energicznym malamutem – czeka go więc bardzo wymagające towarzystwo 🙂

Zobacz artykuły Krzysztofa Rozowskiego

 

 

Natalia Kowalska i Sebastian Kwiatkowski

Natalia Kowalska i Sebastian KwiatkowskiHej, to my – Natalia i Sebastian
Mieszkamy na Krajnie, w najbardziej na północ wysuniętym powiecie woj. wielkopolskiego – mamy daleko w góry. Rożni nas W , nawet 3 W – wzrost, waga i wiek 🙂 Łączy ciekawość świata. Naszym światem jest Polska, nie wychylamy się za bardzo poza granice. Lubiny góry, pagórki, lasy, rzeki, jeziora. Zwiedzamy zamki, pałace, stare kościoły. Wiemy, że musimy żyć ok. 270 lat, żeby odwiedzić wszystkie miejsca, które byśmy chcieli. Zdarza się, że góry tak głośno wołają, że nie da się ich nie słyszeć. Startujemy wtedy w środku nocy, o świcie jesteśmy już na szlaku.

Zobacz artykuły Natali i Sebastiana