Góry dla Ciebie to portal dla wszystkich miłośników i pasjonatów różnorodnej aktywności w górach: turystyki pieszej, rowerowej, narciarstwa, wycieczek krajoznawczych, wspinaczki ferratowej i innych. Tworzymy medium, które jest źródłem inspiracji, ale także bazą praktycznych informacji związanych z organizacją i logistyką działalności w górach. Priorytetowo traktujemy edukację w zakresie bezpieczeństwa oraz promocję historii i kultury terenów górskich w Polsce i zagranicą.
Naszym wyróżnikiem jest rzetelność i wiarygodność informacji.

Nasza aktywność koncentruje się w kilku głównych obszarach

Pomysły i inspiracje – podpowiadamy gdzie pójść, pojechać i co zobaczyć. Nasza baza wycieczek liczy już ponad 200 propozycji! Opisujemy zarówno popularne, jak i mało znane kierunki wyjazdów o zróżnicowanym stopniu trudności, począwszy od tras spacerowych, gdzie można wybrać się nawet z dzieckiem w wózku, aż po drogi wspinaczki ferratowej.

Podpowiadamy jak samemu bezpiecznie zrealizować górską wyprawę publikując szczegółowy opis trasy, informacje o dojeździe, komunikacji i parkingach. Podajemy najkorzystniejsze lokalizacje noclegowe z możliwością bezpośredniej rezerwacji online. Do opisów zagranicznych propozycji dołączamy słowniki z przydatnymi hasłami turystycznymi i górskimi.

Bezpieczeństwo w górach – promujemy odpowiedzialnie i rozsądne zachowanie w górach. Właściwe przygotowanie do górskiej wycieczki – wybór trasy odpowiedniej do naszych możliwości i warunków pogodowych, dobór ekwipunku, zasady pierwszej pomocy w górach.
Ponadto udostępniamy:
mapy online (górskie mapy Wydawnictwa Compass)
informacje o pogodzie (linki do portali pogodowych dla każdej górskiej trasy)
ubezpieczenia w góry – oprócz informacji o zasadach ratownictwa w górach za granicą udostępniamy porównywarkę polis ubezpieczeniowych w góry i turystycznych, z możliwością dokonania ich zakupu online.
Współpracujemy z Fundacją GOPR – nasz portal jest partnerem medialnym Fundacji. Promujemy akcje związane z bezpieczeństwem w górach organizowane przez Fundację GOPR.
Wspólnie z Fundacją GOPR i Wydawnictwem Compass opracowaliśmy ulotkę „ABC bezpieczeństwa w górach” (wersja elektroniczna i papierowa wydana przez Compass).

Działalność wydawnicza
przewodniki górskie – wspólnie z Wydawnictwem Compass wydaliśmy przewodniki „Najpiękniejsze trasy spacerowe. Tatry Polskie” i „Wędrówki wysokogórskie. Tatry Polskie”.
mapy – „Wokół Tatr – Mapa Atrakcji Polskiego i Słowackiego Podtatrza” – opracowana wspólnie z Wydawnictwem Compass
opracowania panoram górskich do map i przewodników (Tatry, Pieniny, Bieszczady)
broszury informacyjne – „Beskid Wyspowy dla aktywnych” (wspólnie z Fundacją Run Vegan)
ulotka „ABC bezpieczeństwa w górach” (oprac. wspólne z Wydawnictwem Compass i Fundacją GOPR)
ebook „Wycieczki górskie na wszystkie weekendy roku”.

Współpraca z izbami turystycznymi i gminami w zakresie promocji górskich atrakcji poszczególnych regionów.

Promocja literatury górskiej – współpraca z wydawnictwami
Polecamy książki związane tematycznie z górami, które uważamy za warte przeczytania. Prezentujemy ich recenzje oraz fragmenty tekstów i ewentualne galerie zdjęć.

Ale to nie wszystko…
Promujemy ciekawe inicjatywy i wydarzenia górskie obejmując nad nimi patronat medialny, organizujemy konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami oraz opracowujemy quizy górskie (to jednocześnie edukacja i zabawa). Dodatkowo, poprzez newsletter staramy się inspirować i zachęcać do górskiej aktywności – raz w tygodniu wysyłamy propozycje wycieczek lub dalszych wyjazdów oraz nowinki ze świata gór.

Do czytelników docieramy zarówno poprzez strony portalu www.gorydlaciebie.pl , jak również przez newsletter, funpage Facebooka, Instagram i kanał YouTub.

Serdecznie zapraszamy

Zespół „Góry dla Ciebie”

 

 

Prezentowane zdjęcia oraz opisy wypraw są własnością portalu. Prosimy o uszanowanie praw autorskich i nie kopiowanie ich bez naszej zgody.

Dziękujemy

 Skala trudności

Ferraty skala trudności 900 GPrezentując nasze wyprawy turystyczne zdecydowaliśmy się nie podawać skali trudności. Ocena napotkanych na trasie problemów jest bardzo subiektywna i w bardzo dużym stopniu uzależniona od warunków atmosferycznych i pory roku. Staramy się, aby opisy wypraw były obszerne i wiarygodne. Jeżeli pojawiają się miejsca o wyższym stopniu trudności, to są one wymienione i w miarę możliwości zilustrowane zdjęciami. Uważamy, że każdy powinien zapoznać się z kompletem informacji o wyprawie i na tej podstawie, znając swoje możliwości i doświadczenie, ocenić jej atrakcyjność i bezpieczeństwo.

W przypadku dróg na ferratach posługujemy się ogólnie przyjętą skalą trudności wg Kurta Schall’a. Ocenę podajemy na podstawie dostępnych w literaturze opisów i informacji umieszczonych na trasie, dodając ewentualne własne uwagi. Prezentujemy wyłącznie te trasy, które przeszliśmy sami, z naszymi dziećmi lub zrobili to nasi zaufani przyjaciele.