Ferie zimowe w AustriiZaplanuj zimową eskapadę w krainie górskich krajobrazów, tras narciarskich i miast po brzegi wypełnionych zabytkami. Jaki kraj mamy na myśli? Mowa oczywiście o Austrii! W stolicy sportów zimowych czekają na Ciebie nowoczesne ośrodki narciarskie w Alpach. Ponad połowa terytorium kraju położona jest bowiem w najwyższym łańcuchu górskim Europy. Austria to prawdziwa mekka dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Odnajdą się tutaj wszyscy entuzjaści narciarstwa, snowboardu i saneczkarstwa. Odkryj 5 miejsc na aktywny wypoczynek w Austrii!

Hal­l­statt, czyli „najpiękniejsze miasto świata”

Zdecydowana większość mniejszych miejscowości i wsi u podnóża Alp robi ogromne wrażenie na turystach. Prawdziwą perełką jest jednak Hal­l­statt! Wizytówka Austrii uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miasteczek w całej Europie.

Ferie zimowe spędzone w austriackich Alpach umożliwiają doświadczenie piękna Hal­l­statt na własnej skórze. Krajobraz przyrodniczo-kulturowy regionu został nawet wpisany na słynną listę UNESCO. Drewniane domki idealnie komponują się z otoczeniem stromych gór i położonym u podnóża jeziorem Hallstatt Lakeside.

Styria – zielone serce Austrii

Z najpiękniejszego miasta Austrii przenosimy się do jej zielonego serca! Styria to region położony na południu kraju, na granicy ze Słowenią i krajami związkowymi. Jego stolicą jest Graz, który wraz ze starówką został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – tak samo, jak krajobraz Hallstatt.

Co przyciąga turystów do Styrii? Kultowa kraina historyczna urzeka przede wszystkim pięknymi górami ze stokami narciarskimi, na których trasy dostosowane są do doświadczenia narciarzy. Tutejsze tereny nadają się jednak do uprawiania niemal wszystkich sportów zimowych – od snowboardu po saneczkarstwo.

Ziemia Salzburska – zaledwie 1000 km od Polski

Kolejny region figurujący na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO! Ziemia Salzburska oddalona jest zaledwie 1000 km od stolicy Polski. Na miejscu znajdziesz dwa razy tyle kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.

Do Ziemi Salzburskiej w sezonie przyjeżdża więcej turystów niż wynosi liczba mieszkańców tego miejsca. Nic dziwnego, skoro na przyjezdnych czekają ogrzewane wyciągi, nowoczesna infrastruktura narciarska i inne udogodnienia. Odkryj piękno Ziemi Salzburskiej w czasie ferii zimowych!

Dzięki Mayr­ho­fen pokochasz zimę!

Pozostajemy w klimacie aktywnego wypoczynku! Ferie spędzone w ośrodku narciarskim Mayr­ho­fen pozostawią w Twoim sercu niezapomniane wspomnienia i solidną dawkę adrenaliny. To właśnie tutaj znajdziesz bowiem najbardziej stromą trasę narciarską w całej Austrii. Miejscowe stoki są przystosowane również dla osób mniej doświadczonych, którym wystarczą tylko (albo aż) zapierające dech w piersiach widoki.

Słynna miejscowość posiada dostęp do dwóch terenów narciarskich – Ahorn i Penken. Oprócz tras zjazdowych, w Mayrhofen znajdziesz również parki narciarskie, a także trasy do jazdy na snowboardzie i sankach.

Ski Arl­berg – największy ośrodek w Austrii

Kolejna propozycja dla fanów sportów zimowych! Ski Arl­berg jest największym ośrodkiem narciarskim w Austrii, położonym na granicy Tyrolu i Vorarlbergu. Należy do niego aż 8 miejscowości, takich jak Stuben, Oberlech, Zürs i Schröcken. Region góruje nad innymi lokacjami pod kątem tras zjazdowych, ilości rozrywek i możliwości spędzania czasu wolnego. Przekłada się to niestety na zwiększone koszty poszczególnych atrakcji.

Do dyspozycji turystów w Ski Arl­berg pozostaje aż 305 km tras zjazdowych! Dzięki północnej ekspozycji wczasowicze mogą szusować po stokach nawet do końca kwietnia.

Pragniesz spędzić ferie zimowe w Austrii? Odkryj najlepsze oferty wczasów w Austrii na Exim Tours! 

 

Artykuł sponsorowany