29 października 2019 r. w Krakowie miało miejsce wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu w górach i jaskiniach zorganizowane przez Fundację GOPR oraz TAURON Polska Energia. Termin wydarzenia nie był przypadkowy, w tym dniu obchodzona była 110.rocznica powstania TOPR.

GOPR w Krakowie
Program spotkania był bardzo urozmaicony:
– Ratownicy GOPR informowali o zagrożeniach w górach i jaskiniach, udzielali porad odnośnie przygotowania się do wyjścia w góry oraz zasad zachowania bezpieczeństwa w górach i jaskiniach. Poprowadzili warsztaty udzielania I pomocy przedmedycznej.
– Zaprezentowano specjalne apteczki RATUNPAK, które w liczbie 300 sztuk zostały przekazane przez Tauron dla GOPR, każdy z uczestników spotkania mógł otrzymać taką apteczkę.

– Zaprezentowano działanie aplikacji RATUNEK, ratownicy zachęcali do jej zainstalowania.

– Informowali o zaletach karty ICE (In Case of Emergency), na miejscu była możliwość uzyskania spersonalizowanej karty na wzorach Fundacji GOPR.

GOPR w Krakowie
– Można było otrzymać darmową ulotkę „ABC bezpieczeństwa w górach” opracowaną wspólnie przez Fundację GOPR, Wydawnictwo Compass i nasz portal Góry dla Ciebie.

GOPR w Krakowie

– Instruktorzy GOPR prezentowali specjalistyczny sprzęt używany na co dzień w ich pracy.
– Odbył się pokaz tresury psa ratowniczego GOPR

– Dużą atrakcją była ścianka wspinaczkowa, korzystała z niej nie tylko młodzież, ale również dzieci, a później ich rodzice 🙂
GOPR w Krakowie

Dzieci chętnie korzystały też z placu zabaw w formie górskiego toru przeszkód.
W trakcie spotkania można było porozmawiać z prezesem Fundacji GOPR Marcinem Kądziołką oraz innymi doświadczonymi ratownikami oraz wziąć udział w konkursach z ciekawymi nagrodami.

I jeszcze kilka zdjęć z krakowskiego spotkania z GOPR.

GOPR w Krakowie

GOPR w KrakowieGOPR w Krakowie

GOPR w KrakowieGOPR w Krakowie