Przed nami bardzo aktywny turystycznie czas, dla planujących górskie wędrówki mamy dobrą wiadomość – Wydawnictwo Compass przygotowało aktualizacje i wznowienia wielu swoich map. W sprzedaży są już m.in. mapy: „Wokół Babiej Góry”, „Beskid Śląski”, „Bieszczady”, „Beskid Niski”, „Pieniny” oraz przewodnik „Urlop w Bieszczadach”.

Ale w ofercie Wydawnictwa pojawiły się też NOWOŚCI dotyczące bardzo atrakcyjnych rejonów u naszych południowych Sąsiadów, które są niezwykle popularne i chętnie odwiedzane przez polskich turystów!

Słowacki Raj

Słowacki Raj to niezwykle malowniczy rejon, w którym znajdują się wąwozy, wodospady, piękne skalne formacje, przejścia po drabinkach, pomostach i łańcuchach…turystów czeka tu naprawdę fantastyczna przygoda!
Mapa przedstawia cały Słowacki Raj oraz jego okolice. Na pierwszej stronie znajdziemy mapę w skali 1:35’000 obejmującą Park Narodowy Słowacki Raj i jego najbliższe otoczenie. Na odwrocie znajduje się opis turystyczno-krajoznawczy oraz mapa okolic pozwalająca na dotarcie do Spiskiego Zamku, Spiskiej Kapituły i Lewoczy.

Jesioniki, Góry Opawskie

Kolejny, bardzo atrakcyjny górski region – tym razem w Sudetach po czeskiej stronie. Jesioniki charakteryzują się niezwykle bogatą bazą noclegową i infrastrukturą turystyczną – znajdziemy tu liczne schroniska, ośrodki narciarskie z całą siecią tras narciarskich – zjazdowych i biegowych oraz gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych, zarówno tych łatwych, rekreacyjnych, jak i bardziej wymagających – górskich.

Mapa „Jesioniki, Góry Opawskie” to mapa dwustronna w skali 1:50’000. Prezentuje szeroki obszar zawierający czeskie Jesioniki, Góry Opawskie, częściowo Góry Złote i Masyw Śnieżnika.
Zasięg mapy wyznaczają miejscowości: Lądek Zdrój; Stronie Śląskie; Šumperk; Rymarov; Krnov; Bohusov; Prudnik.

Jest to doskonała mapa zarówno dla turystów pieszych, rowerowych, jak i osób zmotoryzowanych.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

Formaty map

Oprócz standardowych wersji papierowych dostępne są też wersje elektroniczne (bez przewodnika na odwrocie) w formatach:

– SeeMap (Jesioniki, Góry Opawskie)Mapy GPS 2019
Plik GPS – format KMZ dla urządzeń Garmin
Plik graficzny PC/OziExplorer
Plik GPS – TwoNav
Plik GPS – TrekBuddy

Mapy online można zobaczyć zarówno na naszym portalu:
https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/gorskie-mapy-online/

jak i na stronie Wydawnictwa Compass:
https://www.compass.krakow.pl/

Poniżej podajemy pełną listę wydawnictw dostępnych w sklepie internetowym na stornie https://www.compass.krakow.pl/

Do pobrania plik pdf. Compass oferta 2019

Oferta Compass 2019