Zdobywaj szczyty w szczytnym celu i dołącz do akcji!

“Na szczyt w szczytnym celu” to akcja miłośników gór i osób kochających górską aktywność, ale też wszystkich wrażliwych na los osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin i opiekunów.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną wymagają zajęć terapeutycznych, rehabilitacji i nauki podstaw samodzielności, zdarza się, że po śmierci swoich rodziców i opiekunów potrzebują nowego domu.
Taki dom zapewniający niepełnosprawnym całodobową opiekę powstaje właśnie w Szlachtowej w Pieninach. Buduje go Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy (PSONI). Dzięki wsparciu Miasta Szczawnica, dotacji z KPRM i działaniom charytatywnym wybudowano 4-kondygnacyjny budynek, ale potrzebne są jeszcze bardzo duże środki na jego wykończenie.

Pomóc może każdy z nas – chodzący po górach. W jaki sposób?

  1. Zdobywamy jakikolwiek szczyt.
  2. Robimy sobie zdjęcie, wrzucamy na grupę NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU Pomoc najbardziej potrzebującym!
  3. Wpłacamy symboliczną kwotę na konto zrzutki: https://zrzutka.pl/xbefvb

Liczy się nie tylko wpłata, ale też nagłośnienie tej akcji!

Monte Cinto

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) wspiera 28316 osób – zarówno dzieci, jak i dorosłych, z niepełnosprawnością intelektualną. Obecnie organizacja buduje ośrodek dla swoich podopiecznych w Szlachtowej w Pieninach. Bedzie to budynek mieszkalny zapewniający niepełnosprawnym całodobową opiekę.
Dzięki wsparciu Miasta Szczawnica, dotacji z KPRM i działaniom charytatywnym zbudowano 4-kondygnacyjny dom, ale wymaga . Do jego ukończenia jednak jeszcze daleko. A pomoc potrzebna jest natychmiast.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu: https://psoni.org.pl/o-nas/

Informacje o Stowarzyszeniu w Szczawnicy: http://www.psoni-szczawnica.pl/