Fundacja GOPR objęła pomocą i równocześnie rozpoczęła zbiórkę na zakup protezy dla Zbigniewa Matysiaka – ratownika GOPR, członka Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR, który z powodu choroby miał amputację nogi.
Fundacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wspiera działalność GOPR w wielu obszarach, m.in. pomaga ratownikom i ich rodzinom oraz emerytom i rencistom GOPR, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji życiowej związanej z chorobami, kalectwem, ubóstwem, sytuacjami losowymi.
I właśnie taka akcja pomocy jest aktualnie organizowana przez Fundację dla Zbigniewa Matysiaka – wieloletniego ratownika GOPR, członka Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR, szczególnie aktywnego i zasłużonego właśnie w tym obszarze – szkolenia psów ratowniczych.

Zbigniew Matysiak z powodu przebytej choroby ma amputowaną lewą nogę aż do uda. Brak kończyny uniemożliwia mu wyjście z mieszkania, w rezultacie ten, do niedawna aktywny człowiek, został więźniem we własnym domu. Aby mógł odzyskać mobilność, a wraz z nią chęć do życia, niezbędny jest zakup protezy, jej koszt wynosi ok. 60 tys. zł. Niestety, jego sytuacja materialna nie pozwala na taki wydatek, dlatego konieczne jest pozyskanie środków z innych źródeł.

Fundacja GOPR zbiórka

Poważna choroba to zawsze wielka tragedia dla człowieka, którego dotyka, jak i dla jego otoczenia. Sprawa naszego kolegi Zbyszka bardzo nas poruszyła, ponieważ wiemy, jak wiele zrobił na rzecz ratownictwa górskiego, szkoląc psy do poszukiwań osób zaginionych w górach. Jego praca i działania w tym kierunku były bezcenne, natomiast jego obecne potrzeby da się wycenić — to około 60 tys. zł, które pozwolą na zakup drogiej i specjalnie przystosowanej do potrzeb protezy. Dlatego też bez wahania Fundacja GOPR postanowiła pomóc zebrać potrzebne środki — mówi Marcin Kądziołka, prezes Fundacji GOPR.

Pan Zbigniew Matysiak został przewieziony przez kolegów ratowników Grupy Krynickiej GOPR do Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych, gdzie będzie wykonywana dla niego wstępna proteza. Dzięki niej stanie z wózka inwalidzkiego na własne nogi i będzie mógł przygotować się za kilka miesięcy do drugiej – dopasowanej już do niego protezy, na którą właśnie prowadzona jest zbiórkę.

Fundacja GOPR zwraca się z prośbą o pomoc – dowolną darowiznę można wpłacić na konto Fundacji:

Raiffeisen Polbank 50 1750 0012 0000 0000 3337 6127

Wpisując w tytule przelewu: “Pomoc dla Zbyszka — Ratownika GOPR”

lub skorzystać z przelewu PayU na stronie

http://fundacja.gopr.pl/PayU

Dodatkowo 12 lipca przypada w Krynicy-Zdroju odbędzie się wyjątkowa impreza p.n.
“SIŁA BRACI”

Od godziny 13-tej w Parku im. Romana Nitribitta będzie można spotkać się z ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz z psami ratowniczymi z Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR! Pokazy, warsztaty, ścianka wspinaczkowa, karty ICE, licytacje – wszystko to zapewnią Grupa Krynicka GOPR oraz Fundacja GOPR.

Dodatkowo, wieczorem wystąpią dwa niezwykle żywiołowe zespoły: Lachersi i REDLIN !

Podczas całej imprezy Ratownicy GOPR będą zbierać datki na rzecz Zbigniewa Matysiaka!

Fundacja GOPR zaprasza na imprezę pasjonatów gór, miłośników psów i wszystkich Kryniczan oraz apeluje – „Pokażmy Zbyszkowi, jak wielką moc ma SIŁA BRACI!
Więcej o akcji Fundacji GOPR na stronie:
http://www.fundacja.gopr.pl/CEL-ODZYSKA-MOBILNO-I-CH-DO-YCIA