Od poniedziałku 4 maja zmiany w Tatrzańskim Parku Narodowym!
– zostają otwarte szlaki turystyczne,
– czynne będą schroniska na terenie TPN – sprzedaż prowadzona będzie jeszcze w ograniczonym zakresie, noclegi nie będą dostępne,
– można będzie korzystać z parkingów.
Zamknięta jest w dalszym ciągu Jaskinia Mroźna, transport konny na terenie TPN jest zawieszony do odwołania.

Jednocześnie Tatrzański Park Narodowy apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Rekomendowany jest zakup biletów drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową TPN (tpn.pl) oraz aplikacje SkyCash, mPay.
Konieczne jest zasłanianie nosa i ust na parkingach i w punktach poboru opłat za wstęp, ale też w miejscach turystycznych, gdzie znajduje się dużo osób.
Zachowywanie dystansu od innych turystów i unikać miejsc koncentracji ludzi na szlaku i w miejscach odpoczynku.
Unikanie dotykania infrastruktury: barierek, ławek, stołów, bez zabezpieczenia (rękawiczki) – miejsca te nie są dezynfekowane.
Ponieważ większość punktów gastronomicznych jest zamknięta warto zabrać ze sobą własny prowiant.
TPN informuje, że na szlakach, na których dochodzi do największej koncentracji turystów, będą obowiązywały limity wejść.

Od 4 maja ruszy też kolej linowa na Kasprowy Wierch oraz na Gubałówkę. Wprowadzono 4 – krotne ograniczenie przepustowości przewozowej – kolej PKL Kasprowy Wierch  jednorazowo zabierze maksymalnie 15 osób. Zalecane jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: osłanianie nosa i ust (maseczka, chusta) oraz zakładanie rękawic ochronnych podczas wizyty w ośrodkach PKL, przestrzeganie wymaganego dystansu między osobami (minimum 2 metry). Rekomendowane jest zakup biletów w sklepie internetowym oraz w biletomatach PKL. Punkty gastronomiczne prowadzić będą sprzedaż tylko na wynos.

TPN apeluje również o niewchodzenie na lód na tatrzańskich stawach oraz przypomina o zakazie poruszania się po Tatrzańskim Parku Narodowym od zmierzchu do świtu – od 1 marca do 30 listopada. 

 

Źródło: Tatrzański Park Narodowy i PKL