2 października w Zawoi odbędzie się dziesiąta już edycja Memoriału Wojtka Kozuba. Jak co roku na początku jesieni rodzina i przyjaciele wspaniałego wspinacza spotykają się pod Babią Górą by pobiegać, powspominać Wojtka i pobawić się w najlepszej możliwej atmosferze i towarzystwie.

Memoriał Wojtka Kozuba

W tym roku Memoriał odbędzie się po raz drugi w ramach Polar Sport Run, biegowego weekendu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – biegacze, ich rodziny, kibice i dzieci. Będzie jeszcze więcej biegania niż zwykle, bo do wyboru są trzy trasy + trasa dla dzieci.

Diablak Vertical: ok. 5800m, +1025 m przewyższenia – z metą na Babiej Górze

Memoriał Wojtka Kozuba: 20 km, + 1300 m

Kozub Race Ultra Kraków Zawoja: ok. 72 km – około, bo tak naprawdę to sami zawodnicy zdecydują, jak długą trasę pokonają.

Bazą zawodów będzie tak jak w zeszłym roku Skansen w Zawoi Markowej, piękny ogrodzony teren, zabudowany starymi chatami, dużo przestrzeni i miejsca na zabawę oraz odpoczynek. Tam też będzie start i meta (poz verticalem – meta na szczycie Babiej Góry). Trasy zabezpieczą beskidzkie i podhalańskie grupy GOPR przy wsparciu kilkudziesięciu wolontariuszy; doskonały posiłek regeneracyjny zapewni Frania Cafe z Krakowa oraz miejscowe koło gospodyń wiejskich. Dla najmłodszych będzie przedszkole, warsztaty kulinarne, przyrodnicze oraz wspinaczkowe.

Memoriał Wojtka Kozuba

Tu zawsze była wyjątkowa atmosfera, ciepła, rodzinna. Wiele osób od lat spotyka się właśnie w Zawoi; przyjeżdżają tu pobiegać albo pomóc przy organizacji imprezy, czasem całą rodziną – opowiada Zbyszek Marcinkiewicz z Polar Sportu. – Tradycyjnie, jak to w przypadku naszych imprez bywa, chcemy, by każdy zawodnik wyjechał z Zawoi z nagrodą – najszybsi dostaną najwięcej, ale na tym nie koniec. W tamtym roku to się udało – rozlosowaliśmy ponad 150 nagród, każdy miał szansę wygrać – wszystko dzięki hojności naszych sponsorów i partnerów biznesowych Polar Sportu – dodaje organizator.

Pakiety startowe jeszcze są, zapisywać się można aż do dnia startu.

Zapisy: https://dostartu.pl/polar-sport-run-2021-v6085

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/1HHGcCujs

Strona na FB: https://www.facebook.com/PolarSportRun

strona www: polarsportrun.pl lub memorialwojtkakozuba.pl

Partnerzy: Gmina Zawoja, Podhalańska Grupa GOPR, Grupa Beskidzka GOPR, Polar Sport Adventures, Frania Cafe, Magazyn Góry, wspinanie.pl.