8. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań Congress Center – 14-16 lutego 2020 r.

Największy wielkopolski Festiwal Podróżniczy – zobacz, przeżyj, zainspiruj się!

8. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to podróż dookoła Świata w jednym miejscu – podczas festiwalu i targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu odwiedzimy wszystkie kontynenty, podążając śladami opowieści pasjonatów. Przez całe trzy dni (od 14 do 16 lutego 2020 roku) ponad 20 podróżników będzie się dzielić swoimi opowieściami o przygodach w dalekich i bliskich krainach. Festiwal odbędzie się w Poznań Congress Center, gdzie na żądnych podróżniczych wrażeń uczestników będzie czekało ponad 800 miejsc siedzących!

Zdobądź bilet – weź udział w Festiwalu

Chcesz zdobyć bezpłatny bilet na Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń oraz Targi Turystyczne Tour Salon? Wejdź na stronę: https://festiwal.sladamimarzen.pl/ i wypełnij formularz do 30 stycznia.

Festiwal Śladami Marzeń

Miejsce inspiracji podróżniczych

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń jest to idealna okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży. Krótko mówiąc, celem festiwalu jest inspirowanie siebie nawzajem i dzielenie się globtroterską wiedzą w przyjaznej atmosferze – i to bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, dotychczasowe doświadczenia podróżnicze czy budżet przeznaczany na wyprawę. Szczególne miejsce w gronie gości należy do osób, które mimo przeciwności losu jak np. niepełnosprawność czy trudniejszej sytuacja życiowej znajdują odwagę, by pokazać światu, że twórczo podróżować każdy może, a przeszkody w spełnianiu marzeń są tylko „w naszych głowach”.

Festiwal odbywa się w formie konkursu i jest podzielony na dwie kategorie: Polska i Świat. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybieranych jest zaledwie kilkanaście prezentacji, które zostaną przedstawione podczas Festiwalu. Co roku jest to coraz trudniejszy orzech do zgryzienia mając na uwadze ograniczony czas trwania festiwalu i ilość niesamowicie ciekawych zgłoszeń. Tak też i stało się podczas organizacji 8. edycji festiwalu – z morza niesamowitych podróżniczych historii wybrano kilkanaście najbardziej interesujących przygód. I to właśnie ci podróżnicy będą mieli okazję zarazić energią i pozytywną postawą uczestników festiwalu!

Dla każdego coś miłego

Co roku staramy się urozmaicać program, więc i podczas najbliższej edycji festiwalu będzie można zdobyć dodatkowe umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę. W programie zaplanowano m.in. warsztaty fotograficzne, zajęci dotyczące pisania książek, warsztaty survivalowe i biwakowe, spotkanie jak zaplanować i zorganizować samodzielny wyjazd, eko warsztaty dla dzieci lub nocny plener fotograficzny. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji medycznych, spotkać się z autorami książek oraz nawiązać nowe znajomości podczas wieczorów integracyjnych. Wisienką na torcie będzie także koncert berlińskiego zespołu Riders Connection, którzy po raz drugi zagrają w Polsce – i to po raz drugi na Festiwalu:) Magia pozytywnych dźwięków gwarantowana!

Festiwal to nie tylko prelekcje oraz warsztaty ale także obszerna strefa wystawców, gdzie będzie na Was czekało mnóstwo atrakcji:

 • Możliwość testowania sprzętu fotograficznego przy stoiskach Olympus oraz Digital24.pl (wymagany dowód osobisty)

 • Podróżnicza fotobudka z możliwością wydrukowania darmowej odbitki (stoisko Olympus)

 • Przepyszna kawa od Coffee Journey za darmo

 • Book Crossing – masz książki podróżnicze, mapy, reportaże, z których nie będziesz już korzystać? Przynieś na stoisko obok recepcji lub wymień na inne książki podróżnicze

 • Symulator lotów – SkyCamp

 • Spotkania z prelegentami i autorami książek (Prelegenci + Michał Woroch, Małgorzata Szumska)

 • Strefa gier planszowych Rebel

 • Strefa animacji dla dzieci (sobota i niedziela)

 • Sklep festiwalowy z gadżetami Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń

 • Redbull – doda nam skrzydeł:)

 • Mozaika – dodaj swój element i stwórz niezapomnianą mozaikę z logotypem Festiwalu i Miasta Poznań

Każdy dzień festiwalu to moc inspiracji, które mogą być uzupełnione wizytą na Targach Tour Salon, odbywających się w całości w Poznań Congress Center (Pawilon 15), gdzie wystawcy z uśmiechem i dużą dawką wojażerskiej mocy opowiedzą zarówno o tych bliższych, jak i o tych dalszych krainach oraz pomogą wybrać kierunek podróży marzeń!

Więcej informacji o biletach, warsztatach oraz atrakcjach festiwalu znajdziesz na www.sladamimarzen.pl

Program 8. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Każdy dzień festiwalu to moc inspiracji, które mogą być uzupełnione wizytą na Targach Tour Salon, odbywających się w całości w Poznań Congress Center (Pawilon 15), gdzie wystawcy z uśmiechem i dużą dawką wojażerskiej mocy opowiedzą zarówno o tych bliższych, jak i o tych dalszych krainach oraz pomogą wybrać kierunek podróży marzeń!

Brzmi ciekawie? Więcej informacji na www.sladamimarzen.pl
FB: Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
IG:sladami_marzen

Adres wydarzenia:
Poznań, MTP, Pawilon 15 ,Wejście zachodnie od ulicy Śniadeckich Sala Ziemi Bilety na 8. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń Festiwal jest imprezą towarzyszącą Targom Turystycznym Tour Salon 2020 (Targi odbywają się w Poznań Congress Center – pawilon 15 na poziomie 0 oraz +1).
Festiwal odbędzie się w Pawilonie 15 w F i G poziom +1.