Góry dla Wcześniaków wspierają 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniach 02.01.2017 – 15.01.2017 na stronie: https://www.facebook.com/gorydlawczesniakow/ będą dostępne aukcje, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.
Akcja Góry dla Wcześniaków została stworzona przez personel położniczy oddziału Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Głównym pomysłodawcą jest Mikołaj Sokołowski. Akcja wspierana jest przez Sztab WOŚP w Krakowie przy Gazecie Krakowskiej oraz Krakowską Fundację Dziecka Narodzonego NEONATUS. Współpracujemy z Kubą Terakowskim, koordynatorem Karpackich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który czynnie działa na rzecz WOŚP od 13 lat, organizując między innymi zbiórki pieniędzy przy schroniskach górskich oraz na szlakach turystycznych. Celem akcji Góry dla Wcześniaków jest wsparcie finansowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Realizujemy go poprzez aukcje internetowe zamieszczane na serwisie: http://aukcje.wosp.org.pl/ i koordynowane ze strony: https://www.facebook.com/gorydlawczesniakow/. Przedmiotem aukcji są noclegi w schroniskach górskich w Polsce oraz przedmioty przekazane przez osoby, sklepy i instytucje których głównym kręgiem zainteresowań są góry. Stworzyliśmy również skarbonkę na stronie https://www.siepomaga.pl/gorydlawczesniakow aby każda osoba, która nie może licytować też mogła pomóc.

Góry dla Wcześników plakat

Nazwę akcji wymyślił jej pomysłodawca Mikołaj Sokołowski, którego zajęciem poza pracą z wcześniakami są trekkingi po górach oraz fotografia górska.
Dołącz do nas!