A gdyby tak rzucić wszystko i jesienią znów zobaczyć się w Bieszczadach?
Stałych bywalców poprzednich, jesiennych edycji, namawiać zapewne już nie musimy. A tych, którzy jeszcze jesienią w Bieszczadach nie byli, namawiamy bardzo. Bo naprawdę warto. Mowa oczywiście o ultraMaratonie Bieszczadzkim, który odbędzie się w dniach 8-9 października 2021 roku.

ultraMaraton-Bieszczadzki-2021
W myśl stwierdzenia “Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie”, zachęcamy Was do odkrywania Polski, w szczególności malowniczych Bieszczadów. A podobno właśnie jesienią Bieszczady są najpiękniejsze. To takie ogólne stwierdzenie, ale zapewne każdy, kto zawitał tu jesienią, takie zdanie choć raz wypowiedział… i zdania już nie zmieni. A to głównie za sprawą kolorów, którymi natura w ciągu kilku jesiennych tygodni maluje tutejsze krajobrazy. To cała paleta ciepłych, wręcz magicznych barw, które zapierają dech w piersiach i nie pozwalają o sobie zapomnieć przez resztę pór roku.
Oczarowani tym również organizatorzy, Fundacja Bieg Rzeźnika, każdego roku wracają tutaj, aby przygotować dla Was imprezę, która pozostawi po sobie piękne wspomnienia, i która na stałe zagości w Waszych kalendarzach zarówno jako kolejne wyzwanie sportowe, jak również wyczekiwany czas odpoczynku, relaksu, bliskości z przyrodą, na który będziecie czekać z utęsknieniem, odliczając dni do kolejnych edycji.

ultraMaraton-Bieszczadzki-2021
Jesienią w Bieszczady zjeżdżają biegacze z każdego zakątka Polski, jak również i spoza granic. Są to biegacze ultra, którzy mierzą się z długimi i wymagającymi trasami, amatorzy krótszych dystansów, a także miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu i górskich wędrówek. Przyjeżdżają też całe rodziny z dziećmi, znajomi ze znajomymi… Wszystkich łączy jedno – pragnienie spędzenia czasu w
Bieszczadach. Jedni podczas wybranego przez siebie biegu realizują plan, do którego miesiącami się przygotowywali (nieraz w trudzie, pocie czoła i wyrzeczeniach), dla innych start w biegu jest jednym z etapów przed kolejnymi, trudniejszymi wyzwaniami biegowymi.
Są też tacy, którzy udział w biegu traktują jako formę dobrej zabawy i sposób na spędzenie wolnego czasu w bliskości z naturą. I oczywiście są też kibice, którzy dzielnie wspierają biegaczy na trasie i nieraz w momencie zwątpienia swoim entuzjazmem zachęcają do przemierzania kolejnych kilometrów po górskich ścieżkach. A bywa i łatwo i trudno, ale na pewno zawsze jest pięknie. Bez względu na pogodę. O to warto zapytać każdego, kto pojawia się na mecie odbierając medal, zdobywając cel który sobie wyznaczył, stając na starcie wybranego przez siebie dystansu.

ultraMaraton-Bieszczadzki-2021
Choć tak naprawdę nagrodą dla Biegaczy jest przemierzanie każdego kilometra tras, zdobywanie szczytów, kolejnych przewyższeń, podziwianie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ze Smerekiem i Połoniną Wetlińską na czele. Do tego Masywy Okrąglika i w szczególności Hyrlatej, która zawsze “miło” wspominana jest przez Biegaczy.
Do wyboru będą biegi na dystansach: 14 km, 26 km, 52 km oraz 90 km. Na zachętę dodajemy, że będą również bogate pakiety startowe, precyzyjne oznaczenia tras poszczególnych biegów, dobrze zaopatrzone punkty żywieniowe, a także pamiątkowe medale czekające na przekraczających linię mety zawodników. O zaangażowaniu organizatorów oraz wszystkich wolontariuszy wspominać chyba nie trzeba – imprezę robią dla Was, i Wasza satysfakcja jest priorytetem i największą motywacją do tworzenia i realizacji kolejnych wydarzeń. I chyba się to udaje, ponieważ z roku na rok przybywa nowych miłośników jesiennego biegania w Bieszczadach. Część z nich przyjeżdża ledwo ochłonąwszy po Festiwalu Biegu Rzeźnika, spragnionych, aby na nowo odkrywać Bieszczady w złocistej scenerii, dla innych jest to pierwsze podejście do biegania po tych
tajemniczych górach. Z pewnością wrócą tu jeszcze nie raz.
Was do tego również zachęcamy. Do zobaczenia na jesiennych, bieszczadzkich biegowych trasach w drugi weekend października!
Partnerem IX ultraMaratonu Bieszczadzkiego jest Województwo Podkarpackie.

Zapisy: www.maratonbieszczadzki.pl

A tak było w ubiegłych latach: https://youtu.be/a8oIjs6F0OE

ultraMaraton-Bieszczadzki-2021

ultraMaraton-Bieszczadzki-2021ultraMaraton-Bieszczadzki-2021ultraMaraton-Bieszczadzki-2021ultraMaraton-Bieszczadzki-2021ultraMaraton-Bieszczadzki-2021