V edycja Kadzielnia Sport Festiwal odbędzie się w dniach 29 – 30.06 br. W tym roku podczas festiwalu będzie możliwość zjazdu jedną z najdłuższych tyrolek w Polsce, składającej się z trzech tras.

Od 5 lat na kieleckiej Kadzielni Fundacja WLK4 przygotowuje pierwszy w Polsce festiwal sportów ekstremalnych dla amatorów. W przestrzeni byłego kamieniołomu organizatorzy zaplanowali kilka stref aktywności: strefę sportów górskich, ekstremalną, chillout oraz przestrzeń dla dzieci KSF Kids.

Uczestnicy festiwalu będą mogli skorzystać z kilkunastu rodzajów aktywności pod okiem instruktorów, podziwiać pokazy mistrzów oraz zrelaksować się w strefie chillout. Specjalne atrakcje przygotowano dla miłośników sportów ekstremalnych, którzy będą mogli skorzystać z kilku highlinów (lin do chodzenia zawieszonych na wysokości kilkudziesięciu metrów) oraz wejść na hamaki zawieszone na wysokości 40 metrów.

Największą atrakcją festiwalu będzie przejazd na tyrolce, która zostanie w tym roku znacznie rozbudowana. Uczestnicy będą mieli możliwość zjazdu podzielonego na trzy odcinki, z dwoma platformami przesiadkowymi. Łączną długość zjazdu wyniesie ponad 500 metrów.

Podczas festiwalu odbędą się zawody downhill oraz urban climbing. Pierwsze to ekstremalna odmiana kolarstwa górskiego, podczas której zawodnicy będą rywalizować na trasie schodów okalających kamieniołom. Zawody Urban Climbing będą polegać na wspinaczce bez zabezpieczenia na kilkanaście punktów, m.in. na budynki w różnych częściach Kielc.
W ubiegłorocznej, pierwszej w Polsce, edycji tego typu zawodów wspinaczkowych wzięło udział ponad 100 osób z całej Polski.

Dodatkowo organizatorzy zaplanowali muzyczną niespodziankę, która odbędzie się wieczorem drugiego dnia wydarzenia.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Opłata będzie pobierana za część aktywności, tj. tyrolkę, ekstremalne hamaki oraz kajaki na Jeziorku Szmaragdowym. Każda z tych atrakcji odbędzie się także w odsłonie nocnej.

W ramach V edycji Kadzielnia Sport Festiwal, odbędą się zawody Urban Climbing.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Kielce oraz Geopark Kielce

fb – https://www.facebook.com/kadzielniasportfestiwal/

www – https://kadzielniasportfestiwal.pl/pl/node/2

https://www.youtube.com/watch?v=S6cCnXuVqzg