Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce 10 stycznia 2020 – Stacja Narciarska Kasina Ski

Gdy zima w pełni, a w kalendarzu roku szkolnego rozpoczynają się zimowe ferie, ożywają miejscowości znane ze swoich stacji narciarskich. To doskonały czas, by uwagę miłośników białego szaleństwa zwrócić na Małopolskę – idealny region dla rodzin z dziećmi, w którym dobra infrastruktura turystyczna i specjalne trasy dla najmłodszych gwarantują bezpieczne szusowanie.

Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego w Małopolsce zaplanowano na piątek 10 stycznia 2020 r. Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zapraszają tego dnia do Kasiny Wielkiej w Gminie Mszana Dolna – w Powiecie Limanowskim, rodzinnej miejscowości wybitnej sportsmenki Justyny Kowalczyk. Gospodarzem wydarzenia będzie stacja narciarska Kasina Ski, wchodząca w skład Grupy Pingwina, czyli pięciu stacji narciarskich działających na terenie Polski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Polska Organizacja Turystyczna.

Kasina SkiMałopolska Organizacja Turystyczna od 2007 roku organizuje Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego, za każdym razem w innej stacji narciarskiej na terenie województwa małopolskiego. Każdego roku w ramach wydarzenia odbywa się spotkanie branży turystycznej (szczególnie skupionej wokół sportów zimowych), przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, policji, dziennikarzy i wszystkich miłośników białego szaleństwa. Nie inaczej będzie tym razem. Otwarciu sezonu narciarskiego towarzyszyć będzie seminarium branżowe, które stanie się doskonałą platformą wymiany doświadczeń i dyskusji na temat zimowych atrakcji turystycznych. Zgromadzi ono licznych ekspertów, polityków, samorządowców, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych. Kasina Wielka to znani sportowcy, dlatego jednym z głównych punktów konferencji będzie możliwość spotkania z utytułowanymi sportowcami wywodzącymi się z tego terenu. Spotkanie poprowadzi dziennikarz TV28, Józef Budacz.

Seminarium rozpocznie się o 16:00 w budynku górnej stacji. Po konferencji, o godzinie 18:30 na terenie obok górnej stacji odbędzie się “Oficjalne Otwarcie Sezonu Narciarskiego” w Małopolsce, podczas którego zaprezentowany zostanie spektakl plenerowy „Zaślubiny Kasiny” przygotowany przez Fundację Sztuka Teatru.

W tym roku termin wydarzenia pokrywa się z rozpoczęciem ferii zimowych w Polsce. Przygotowano zatem mnóstwo atrakcji dla dzieci. Od godziny 15:00 na terenie przed stokiem szkoleniowym (dolna stacja) do wspólnej zabawy najmłodszych zaproszą Inspektor Wawelek i Pingwinek.

Miejscem spotkania jest wyjątkowa stacja Kasina Ski, która powstała w 2016 roku w wyniku przebudowy istniejącej na Śnieżnicy stacji narciarskiej. Jest nowoczesnym, całorocznym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym. Modernizacja zaczęła się od wymiany starej kanapy na nowoczesne, 6-osobowe krzesełko z charakterystycznymi pomarańczowymi osłonami. Warto skompletować i odświeżyć sprzęt narciarski oraz zadbać o dobrą formę fizyczną, bo można tu szusować na trasach zjazdowych o łącznej długości prawie 2700 metrów. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach stacja proponuje trasę na specjalnie przygotowanej oślej łączce wraz z 100 metrowym wyciągiem taśmowym. Jak to w Grupie Pingwina mówią – nuda się nie uda!

Podczas spotkania kulturę i tradycję Gminy Mszana Dolna, a przede wszystkim miejscowości Kasina Wielka, zaprezentują twórcy Stowarzyszenia Rękodzielników “Zagórzańscy Pasjonaci”, “Zagórzańska Kraina” ze swoją “Zagórzańską Pasieką Brzyzek” działający w ramach marki “Zagórzańskie Dziedziny”, a także zespół Regionalny Kasinianie-Zagórzanie i Koło Gospodyń Wiejskich “Zagórzanki”. Wydarzenie wspierają także Lokalna Grupa Działania “Piękna Ziemia Gorczańska”, Zagórzański Klub Sportowy Kasina Wielka oraz Stowarzyszenie “KOALA” z Kasiny Wielkiej. Swoje stoiska informacyjno – promocyjne przygotują też Powiat Limanowski i Polska Organizacja Turystyczna.

Kasina Ski

I jeszcze kilka informacji o stacji narciarskiej Kasina – Ski

Kasina Ski to całoroczny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy i nowoczesna stacja narciarska – jest to najdłuższy i położony najbliżej Krakowa, sztucznie dośnieżany i oświetlony stok narciarski, określany jako średnio trudny. Znajduje się w Kasinie Wielkiej, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk.

Na terenie ośrodka znajdują się:
– dwa punkty gastronomiczne: Bistro i Karczma
– wygodny parking
– wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
– szkoła narciarska

Dojazd do Kasina Ski

1. Dojazd własny – kierunek z Krakowa na Mszanę Dolną, Limanową.
2. Dojazd komunikacją publiczną – połączenia z Krakowa do Mszany Dolnej, a stamtąd do Kasiny Wielkiej.
3. Darmowy Skibus z Krakowa do Kasiny Ski.

Kasina Ski dla swoich klientów uruchamia w sezonie zimowym darmowy Ski Bus, który kursuje 7 dni w tygodniu. Mieszkańcy Krakowa, Wieliczki, Gdowa, Dobczyc i Wiśniowej oraz Rabki Zdrój mają możliwość bezpłatnego dotarcia do ośrodka narciarskiego.

https://kasinaski.pl/zima/ski-bus-krakow-kasina/

https://kasinaski.pl/ski-bus-rabka-kasina/

Więcej informacji:
www.kasinaski.pl
www.bikeparkkasina.pl
https://mopedretro.pl/

Adres: Kasina Ski
Kasina Wielka 672
34-741 Mszana Dolna

Kasina Ski

Kasina Ski