XVIII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW, ŻEGLARZY I ALPINISTÓW

11-13 marca 2016 r.Colosy 2016 zdj

Jak co roku przygotowano bardzo bogaty program.
Wśród prelegentów będą oczywiście żeglarze, w tym autor Super Kolosa 2015 kpt. Wojciech Jacobson. Będą też liczne zespoły rodzinne, które często z bardzo małymi dziećmi eksplorowały Azję, Amerykę Południową i Północną.
Dominującą chyba grupą są podróżnicy przemierzający praktycznie wszystkie kontynenty rowerem.

Nie brak oczywiście tematów górskich, m.in.:

Grzegorz Szyszkowskisamotny przejazd na rowerze przez Wyżynę Tybetańską z Xining do Golmud

Anna Kwidzińska – 2-miesięczna wyprawa rowerowa przez Alpy (wjechała aż na 41 przełęczy)

Joanna Lipowczan, Bartosz Malinowski – pokonali ok. 1700 km od bazy pod Kanczendzongą do miejscowości Hilsa na zachodzie Nepalu przy granicy z Tybetem. Trasa uznawana jest za jeden z najtrudniejszych szlaków górskich na świecie

Maciej Janczar, Tomasz Klimczak, Marcin Wernik, Maciej Bedrejczuk – wyprawa do położonej w Karakorum doliny Lachit, niedostępnej wcześniej dla alpinistów ze względów politycznych. Polski zespół zdobył podczas niej dziewiczy szczyt o wysokości 5809 m, wspinacze nadali mu nazwę – Dream Walker.

Marcin Tomaszewski i Marek Raganowicz – pokonali (19 dni) ponadkilometrową, północną ścianę Trollveggen w Norwegii, najwyższy pionowy klif w Europie, jest to druga w historii trasa wytyczona na Ścianie Trolli w zimie.

Marcin Rutkowski, Wojciech Ryczer, Rafał Zając – wspinaczka wschodnią ścianą San Lan East (6250 m), niezdobytego wcześniej szczytu w masywie Minya Konka w chińskiej prowincji Syczuan i wytyczenie

Agnieszka Tyszkiewicz, Marcin Wernik – cztery znaczące przejścia ambitnych dróg w Patagonii, w tym jako pierwsi Polacy zdobyli Aguja Standhardt, trzeci wierzchołek Cerro Torre.

Łukasz Dudek, Jacek Matuszek – „zaliczyli” przejście w jednym sezonie trzech wielowyciągowych alpejskich dróg, należących do najtrudniejszych w Europie, m.in. „Brento Centro”, „Silbergeier” (Rätikon w Szwajcarii) i „Bellavista” Dolomitach.

Monika Witkowska – autorka Korony Ziemi 

Szczegóły: http://kolosy.pl/program-kolosow-za-rok-2015-duza-sala-gdynia-arena