Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Dobisz 19 lutego (wtorek) 2019 r. o godz. 19.00.

Temat: „3 przełęcze pod Everestem i Island Peak 6189m” 

Wstęp wolny.

Himalaje - fot. Małgorzata Dobisz

 

A tak o swojej himalajskiej przygodzie mówi Autorka:
“To niesamowita wyprawa pod najwyższą górę świata, ale to nie ona była najważniejsza. To 3 przełęcze Renjo La 5345m, Cho La 5420m, Kongma La 5535m i wisienka Island Peak 6189m – mój pierwszy 6-cio tysięcznik. To przepiękny trekking praktycznie dla każdego. Ogromna przestrzeń co chwilę oszałamia. Zdjęcia niestety tego nie oddają, ale postaram się to pokazać. Potężne góry i lodowce, przy których człowiek jest malutki – tam można się wyciszyć i odciąć od całego świata który dotychczas nas otaczał. Tam można zrozumieć że „tego wszystkiego” tak naprawdę nie potrzebujemy. Tam ludzie żyją w bardzo ciężkich warunkach, a są radośni, wdzięczni i zadowoleni z życia, a czy my jesteśmy? To wyprawa, która zmienia życie, mnie zmieniła. Na spotkaniu podzielę się swoim doświadczeniem pod kątem organizacji takiej wyprawy, czyli co warto a czego nie i oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie poruszyła tematów zdrowotnych. Zajmuję się m.in. dietetyką wg medycyny chińskiej, a aktualnie studiuję medycynę chińską i będzie też o tym, jak organizm zachowuje się na wysokościach, na których nie powinien żyć.
O tematach ziemskich i tych nieziemskich będę się chciała z Państwem podzielić, już teraz zapraszam”.

Himalaje - fot. Małgorzata Dobisz

Małgorzata Dobisz – Rybniczanka z małymi przerwami, propagatorka zdrowego stylu życia i życia w zgodzie z naturą, zdrowej (zielonej) żywności, właścicielka jedynej w powiecie rybnickim wytwórni nalewek http://nalewkigwarek.pl/kontakt/ , pasjonatka sportu, w szczególności wspinaczki, boulderingu.

Himalaje - fot. Małgorzata DobiszHimalaje - fot. Małgorzata DobiszHimalaje - fot. Małgorzata DobiszHimalaje - fot. Małgorzata Dobisz