12 lat, 11 miesięcy i 7 dni – tyle trwała największa przygoda życia Krzysztofa Jankowskiego – w 2017 roku, jako drugi Polak, zdobył “Koronę Europy”. Zaczął w austriackiej mgle, skończył w lodach Islandii.
Być może i Ty chciałbyś pojechać dalej i wejść wyżej, ale myślisz że to za trudne? Krzysztof przekonuje, że zdobycie Korony to cel ambitny, ale osiągalny dla każdego. Nawet, gdy w jego skład wchodzi góra na odległym Uralu, albo otoczony lodowcami alpejski olbrzym. Narodnaja i Dufourspitze – bo o nich mowa, oprócz tego, że są najwyższymi punktami swoich krajów (w Europie), posiadają jeszcze inne „naj”, przez co wyprawa na nie, jest jeszcze bardziej ekscytująca.

Flaga ze szczytami - fot. Krzysztof Jankowski
18 sierpnia (wtorek) 2020 r. o godz. 19.00 Krzysztof Jankowski zaprasza na prezentację pt. „Narodnaja i Dufourspitze w zdobywaniu Korony Europy” – spotkanie w Klubokawiarni Żółty Młynek (Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach)

Ural - fot. Krzysztof Jankowski

Krzysztof Jankowski – chodzi po górach, pasjonuje się fotografią, wciągają go podróże rowerem. na koncie 46 z 46 szczytów „Korony Europy”. Wszystko zaczęło się w maju 2004 r. kiedy to za namową kolegi pojechał pierwszy raz w Alpy, i od razu na najwyższy szczyt Austrii – Grossglockner. W ten sposób spotkał się z hasłem “Korona Europy”, absolutnie nie mając wtedy pojęcia, że te dwa słowa zdeterminują jego życie na następne ponad 12 lat. Najtrudniejszy technicznie – Dufourspitze (4634m) najwyższy szczyt w masywie Mone Rosa w Alpach Pennińskich w Szwajcarii – trzy podejścia, dwa odwroty, szczyt osiągnął we wrześniu 2014 r. Najtrudniejszy logistycznie – Narodnaja (1895m) na Uralu Subpolarnym w Rosji, zaliczona 03.07.2008 r. Kilka dób w pociągach, kilkadziesiąt km pieszo po bezdrożach Uralu, zero kontaktu z cywilizacją przez ponad tydzień. Niemal stratowało go wtedy ogromne stado reniferów. 12 lat, 11 miesięcy i 7 dni – tyle trwała największa przygoda jego życia. Zaczął w austriackiej mgle, skończył w lodach Islandii. FB strona projektu: https://www.facebook.com/zdobyckoroneeuropy/.

Film ze zdobywania Dufourspitze: https://www.youtube.com/watch?v=P5NPa4vqzXg.

Alpy-fot.-Krzysztof-JankowskiDom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza do Klubokawiarni Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2) na PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku. 18 sierpnia (wtorek) 2020 r. o godz. 19.00 Krzysztof Jankowski zaprasza na prezentację pt. „Narodnaja i Dufourspitze w zdobywaniu Korony Europy”.Alpy-fot.-Krzysztof-Jankowski

Ural - fot. Krzysztof Jankowski

Wstęp wolny, ale z uwagi na obostrzenia sanitarne jest limit miejsc! Rezerwacji na spotkanie prosimy dokonywać SMS-em pod nr tel. 512 237 008. Należy mieć również ze sobą maseczkę (lub inne alternatywne zakrycie ust i nosa), mile widziane osoby spokrewnione, wtedy nie trzeba będzie zachowywać tzw. dystansu.

Ural - fot. Krzysztof Jankowski