Już w piątek 17 czerwca, w Jeleniej Górze odbędzie się pierwsze spotkanie o tematyce górskiej i około górskiej z cyklu „Niech mnie szlak”. Poprowadzą je Michał Klamut – ratownik Karkonoskiej Grupy GOPR oraz Mariusz Matuszak – ratownik Divemed Extreme. Tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w górach latem.

„NIECH MNIE SZLAK” – to cykl spotkań o tematyce górskiej. Pierwszą odsłoną cyklu będzie spotkanie dot. bezpieczeństwa w górach latem, które poprowadzą ratownicy GK GOPR. Spotkanie odbędzie się w sklepie 1603 Mountain Store w Jeleniej Górze. Start o godzinie 19.30. Szczegóły na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/1OkxF1mSO

Termin: piątek 17 czerwca, godz. 19.30

Miejsce: 1603 Mountain Store, ul. Długa 6, Jelenia Góra

Wstęp na spotkanie jest darmowy.

Niech mnie szlak

– Turystów w górach przybywa i cieszymy się, że w Karkonosze przyjeżdżają całe rodziny oraz grupy koleżeńskie. W Jeleniej Górze, która jest przecież największym miastem w rejonie, jest wiele atrakcji, które mają sprawić, że czas spędzony w okolicy będzie przyjemny i niezapomniany. Jednak brakowało miejsca i przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz inspiracji do odkrywania górskich ścieżek w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Stąd pomysł na spotkania „Niech mnie szlak”, podczas których wraz z gośćmi specjalnymi będziemy dzielić się miłością do gór – tłumaczy Damian Piątkowski, właściciel sklepu 1603 Mountain Store, który jest organizatorem wydarzenia.

Spotkanie jest szansą, aby dowiedzieć się więcej na temat planowania wycieczki górskiej, niezbędnego wyposażenia oraz dobrych praktyk w razie załamania pogody czy wypadku. To przestrzeń do rozmowy z tymi, którzy niosą pomoc innym i znają góry tj. z Ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dla publiczności zaplanowano również atrakcje towarzyszące. Nie zabraknie poczęstunku i losowania upominków od partnerów wydarzenia.Niech mnie szlak

Partnerami spotkań są: Grupa Karkonoska GOPR, HAMMER – marka wzmocnionych smartfonów, CAMP (producent sprzętu wspinaczkowego i górskiego) oraz Zapach Karkonoszy.

HAMMER jest oficjalnym Partnerem Technologicznym GK GOPR (ratownicy korzystają w pracy ze wzmocnionych smartfonów HAMMER Explorer PRO).

Michał Klamut – ratownik GK GOPR, utytułowany biegacz i ski-alpinista

Mariusz Matuszak – ratownik Divemed Extreme

 

Wstęp na spotkanie jest darmowy, może uczestniczyć każdy, kto ma na to ochotę.

Termin: piątek 17 czerwca, godz. 19.30

Miejsce: 1603 Mountain Store, ul. Długa 6, Jelenia Góra

Oprac. na postawie notatki prasowej 1/15/06/2022

 

O marce HAMMER:

Marka HAMMER należąca do firmy mPTech działa z sukcesem od 2014 roku. Jest krajowym liderem wśród wzmocnionych telefonów odpornych na wodę, pył i wstrząsy. W portfolio znajdują się zarówno modele z klasycznymi przyciskami jak i smartfony o różnej specyfikacji oferowane w trzech subliniach: HAMMER Adventure, HAMMER Athlete, HAMMER Industrial. HAMMER był partnerem cyklu największych biegów przeszkodowych w Polsce – Runmageddon, sponsorem Mountainboardowych Mistrzostw Świata 2019 czy wyprawy Tomka Kuczyńskiego na niezdobyty szczyt “HAMMER Khosar Gang Winter Expedition”. Wspiera ludzi czynu, sportowców, podróżników i wszystkich, którzy marzą o przekraczaniu własnych granic. Jest także partnerem Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.