Już w najbliższy weekend, tj. 21-23 października, odbędzie się największe podróżnicze święto w Wielkopolsce. Odwiedzając w tym czasie Międzynarodowe Targi Poznańskie, w ramach jednego biletu, będzie szansa przeżyć mnóstwo przygód. Na odwiedzających MTP czekają: 10. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup, Tour Salon, Caravans Salon, Yacht Salon.

Jubileusz Festiwalu Śladami Marzeń

W tym roku swoje 10. Urodziny obchodzić będzie Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń. W 2013 roku było to kameralne spotkanie – w wydarzeniu wzięło udział około 300 osób. Dekadę później to drugi co do wielkości festiwal podróżniczy w Polsce. W trzydniowym wydarzeniu bierze udział nawet 6 tysięcy osób. Podczas tegorocznej edycji wysłuchamy 199-tej prelekcji w historii wydarzenia.

Śladami Marzeń

 

Z opowieściami w świat

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to łącznie 20 prelekcji o Polsce i świecie. W piątek, 21 października prezentacje o Polsce odbędą się na scenie głównej targów Tour Salon w Pawilonie 6.

Z kolei w sobotę i niedzielę opowieści z różnych zakątków świata wysłuchać będzie można w Pawilonie Poznań Congress Center. Przygotowana sala pomieści 600 osób. Dodatkowo przygotowano strefę chillout gdzie na ekranach, przy darmowej kawie, można będzie zobaczyć transmisję z głównej sali.

Nie tylko dla dorosłych

Coraz więcej osób decyduje się na aktywne spędzanie czasu z dziećmi, na wyjazdy bliższe i dalsze. I skoro wiadomo, że z dzieckiem podróżować się da, pojawia się pytanie, jak zrobić to najlepiej. W sobotę 22 października odbędzie się także pierwsza edycja Festiwalu familijnego Tup Tup. Przestrzeń pomieści 200 uczestników. Festiwal Tup Tup będzie miejscem pełnym inspiracji i pomysłów, powstałym właśnie z myślą o rodzinnym podróżowaniu. Będzie między innymi o tym, jak przygotować się do podróży z dziećmi, jak planować podróż ciekawą dla wszystkich członków rodziny oraz w jaki sprzęt warto się wyposażyć, aby w każdych warunkach móc odkrywać wspólnie świat. Zaplanowano 7 prelekcji z rodzinnymi, podróżniczymi opowieściami w roli głównej. Dla dzieci w sobotę i w niedzielę będzie dostępna także strefa animacji oraz warsztaty (obowiązują zapisy). Dostępny będzie także pokój dla rodzica z dzieckiem, gdzie będzie można nakarmić i przewinąć malucha (więcej na temat udogodnień dla rodziców z dziećmi: https://sladamimarzen.pl/festiwal-podrozniczy-sladami-marzen/udogodnienia-dla-rodzicow-z-dziecmi/)

Solidna dawka podróżniczej wiedzy

Festiwal to nie tylko prelekcje i strefa partnerów, to także miejsce gdzie można się wiele nauczyć. Wydarzeniom festiwalowym towarzyszyć będą bowiem – jak co roku – także warsztaty praktyczne.  Tym razem na uczestników czeka dawka solidnej wiedzy o outdoorowej pierwszej pomocy. To szkolenie prowadzone przez zespół ratowników medycznych, prawdziwych pasjonatów podróży i sportów ekstremalnych. Będzie też o tym jak pić wodę w podróży, jak zaplanować podróż po USA  i nie zabraknie… językowych łamigłówek. Eksperci swoją wiedzą będą się także dzielić przy stoiskach partnerów.

Podróżnicze książkowe inspiracje

Dla wielu podróżników to właśnie książki są jedną z najważniejszych podróżniczych inspiracji. Podczas Festiwalu będzie okazja na poznanie autorów książek podróżniczych i rodzinno-podróżniczych. Będzie można nie tylko zdobyć autograf, ale też (jak pokazuje dziesięcioletnie doświadczenie) usłyszeć smaczki, które nie pojawiły się na kartach książki.

 Jak dotrzeć?

Festiwal oraz imprezy towarzyszące odbywają się w dniach 21-23 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Aby wziąć w nich udział, należy posiadać ważny bilet wstępu. Do czwartku, 20. października można kupić karnet w niższej cenie – koszt biletu trzydniowego to 60 zł, a jednodniowego 35 zł.

Co, gdzie kiedy?

Program Festiwalu https://sladamimarzen.pl/program-10-festiwalu-podrozniczego-sladami-marzen-2022/

Link do biletów – https://bit.ly/biletysladamimarzen2022

Link do Warsztatów – https://sladamimarzen.pl/kategoria-produktu/bilety-na-warsztaty-i-festiwal/

 

10. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń