30 września, w sercu Gorców, odbędzie się Rajd Waligóry – przygoda dla kochających prawdziwe górskie wyzwania.

Organizatorzy przygotowali kilka propozycji tras:

ULTRA – 50 km pieszo w limicie 11 h

MEGA – 50 km na rowerze w limicie 11 h

GIGA – 100 km na rowerze w limicie 11 h

Głównym wyzwaniem jest próba pokonania 50 km pieszo lub 100 km na rowerze w limicie 8 godzin. Ci, którzy tego dokonają, otrzymają zaszczytny tytuł Waligóry.

Rajd Waligóry

Rajd Waligóry to przygoda wielowymiarowa. Daje możliwość dotknięcia górskiej przyrody, przemierzania najpiękniejszych szlaków, prowadzących do wyjątkowych miejsc. Formuła na orientację jest inspiracją do kreatywnego działania, dając możliwość wyboru własnej trasy pomiędzy wyznaczonymi punktami. Ciekawa forma rywalizacji w połączeniu z silną konkurencją to dla uczestników skuteczna forma motywacji do wysiłku.

Nie trzeba jednak traktować udziału w rajdzie jako rywalizacji. Wytrwałość i wysiłek włożone w pokonanie długiej trasy oraz pokonanie własnych słabości to ogromna satysfakcja. Możliwość spędzenia kilku godzin wśród górskiej przyrody daje dużo pozytywnej energii. Zasłużony odpoczynek przy ognisku to okazja do wymiany wrażeń ze znajomymi i nowo poznanymi osobami.

Rajd odbywa się w Ochotnicy, która zaprasza turystów do korzystania ze szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej powstałych w ramach projektu pn. “Enklawa aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”. Dawne tradycje i osadnictwo pasterskie można poznać wędrując Szlakiem Kultury Wołoskiej. Przemierzając wiele kilometrów szlaków natrafimy na wieże widokowe, z których rozpościerają się majestatyczne panoramy z Tatrami na czele.

Zapraszamy po górską przygodę!

Szczegółowe informacje, zapisy i organizacja rajdu: https://www.rajdwaligory.pl/