Ostatni wakacyjny bieg – Rzeźnik Enigma nad Soliną!

Rzeźnik Enigma organizowany przez Fundację Bieg Rzeźnika to ostatni wakacyjny bieg, tak więc ostatnia okazja żeby zgromadzić zapasy endorfin i pobiegać w Bieszczadach!

Rzeźnik Enigma

W niedzielę 30.08.2020 w Polańczyku, nad bieszczadzkim morzem zostanie zorganizowana czwarta już edycja biegu o tajemniczej nazwie Enigma. Zwykle organizowany w ramach Festiwalu Biegu Rzeźnika, w tym roku bieg będzie niezależną imprezą.

“Bieg ma nietypowy charakter. Jego trasa i przewyższenia nie są znane, chociaż nie jest to bieg na orientację – zawodnicy poruszają się po oznaczonej trasie, wspomagając się wskazówkami, które otrzymują na punktach kontrolnych. Charakterystyczne dla Enigmy są zadania specjalne, które urozmaicają monotonię biegu, nadają biegowi klimat i gwarantują dobrą zabawę” – wyjaśnia Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika.

Enigma została zapoczątkowana w 2017 roku jako alternatywa dla standardowych biegów górskich, w których trasa, przewyższenia i lokalizacja mety jest uczestnikom znana już w momencie zapisów. Co roku, z biegiem związana jest nowa humorystyczna historia i niepowtarzalny scenariusz, które dają biegaczom poczucie uczestniczenia w spektaklu czy też misji. Był klimat U-Bootów na Zalewie Solińskim z maszyną szyfrującą Enigma, byli kosmici porywający w nieznane biegaczy międzygalaktyczną Bieszczadzką Kolejką Leśną, a także zagubiona w czasie i przestrzeni mumia zagubionego w bieszczadzkich ostępach faraona. W tym roku będzie to EkoMarina w Solinie i marynistyczny klimat tajemniczych mocy rodem z dzieł Lovecrafta (Zew Cthulhu).

Współorganizator biegu, nowopowstała przystań jachtowa Ekomarina na Cyplu Polańczyk, to miejsce wypoczynku dla żeglarzy i nie tylko. Atrakcje wodne, wypożyczalnia sprzętu, pływające baseny kąpielowe, piękna plaża oraz restauracja z tarasem widokowym nadają Polańczykowi nowoczesny charakter i zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Enigma to jeden z ostatnich wakacyjnych biegów i ostatnia okazja żeby zgromadzić zapasy endorfin ścigając się w sympatycznym towarzystwie innych pozytywnie zakręconych biegaczy w tym pięknym zakątku Polski. Będzie woda, góry, wymagająca trasa i przygoda. Limit miejsc został ustalony na jedynie 150 osób dlatego warto zapisać się możliwie szybko…

Zapisy: https://www.biegrzeznika.pl/enigma/

https://www.youtube.com/watch?v=64JtXGuodAI
Rzeźnik Enigma

I jeszcze trochę wspomnień z poprzednich edycji…

Rzeźnik Enigma

Rzeźnik Enigma