FUNDACJA GOPR ORAZ JEJ GŁÓWNY PARTNER – GRUPA TAURON ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W IMPREZIE SPORTOWEJ PN. TAURON UPHILL JAWORZYNA KRYNICKA

4 SIERPNIA, GODZINA 11:00cross-tauron-2018 loga

START – DEPTAK GŁÓWNY, KRYNICA ZDRÓJ

META – SZCZYT JAWORZYNY KRYNICKIEJ

DŁUGOŚĆ TRASY – 10 km

ZAPISY NA fundacja@gopr.pl za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

Chcąc wziąć udział w zawodach zapoznaj się z REGULAMINEM, więcej informacji na stronie Fundacji GOPR.

WPISOWE – tylko 25 zł !!!

DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA PRZEWIDZIANO PAMIĄTKOWY MEDAL !

cross-tauron-2018 trasa

 

Zawody rowerowe jako impreza towarzysząca piknikowi „DZIEŃ RATOWNIKA GÓRSKIEGO” zlokalizowane są na terenie malowniczego Beskidu Sądeckiego, w paśmie Jaworzyny Krynickiej z najwyższym szczytem od którego pochodzi nazwa pasma, wznoszącego się na wysokości 1114 m n.p.m.

Trasa o długości 10 km rozpoczyna się od ostrego startu w Krynicy – Zdrój nieopodal ulicy Szkolnej, po czym natychmiast wchodzi w las bardzo stromym, około 200 metrowym podjazdem, łączy się z szlakiem niebieskim, który wznoszącym się zboczem góry przecina stok narciarski, a następnie prowadzi na Przełęcz Krzyżową (768 m n.p.m.). Kolejno trasa prowadzi grzbietem, po czym wychodzi z lasu na rozległe tereny nad Słotwinami. Dalej zalesionym grzbietem Bukowiny trasa wprowadza nas na Przysłup (1044 m n.p.m.), a następnie pod szczyt Runka (1082 m n.p.m.). Po skręcie w lewo szlak zmienia się z niebieskiego na czerwony, który kieruje się bezpośrednio na szczyt Jaworzyny Krynickiej.