W styczniu 2018 roku miała miejsce jedna z największych tragedii, a jednocześnie najbardziej spektakularna akcja ratunkowa w dziejach polskiego himalaizmu. To właśnie wtedy Tomasz Mackiewicz i Élisabeth Revol podjęli kolejną próbę zimowego wejścia na Nanga Parbat. Zdobycie szczytu w lekkim stylu alpejskim przez tę dwójkę stało się początkiem dramatycznej walki o życie Tomasza.
Od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem na całym świecie, minęło pięć lat. Teraz przypomina o nich Anna Solska-Mackiewicz: żona, matka, towarzyszka życia.
„Tomek, mój wszechświat” to nie tylko wspomnienie o zmarłym himalaiście, ale przede wszystkim niesamowita rozmowa kobiety z ukochanym mężczyzną, który spoczął na zawsze na Nanga Parbat – górze swojego przeznaczenia. To także intymny zapis procesu żałoby i radzenia sobie z nią. A nade wszystko hołd dla wyjątkowego człowieka i miłości: niełatwej, ale wyzwalającej.

13 czerwca będzie miała premierę książka Anny Solskiej-Mackiewicz „Tomek, mój wszechświat. Wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu”.
Książka jest do nabycia online w sklepie Wydawnictwa  Bezdroża

Tomek, mój wszechświat. Wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu

Planowane są 3 spotkania autorskie:

10 czerwca 2023 (Sobota) – godzina 17.00 – Stary Teatr Strefa BE, ul. Jagiellońska 1 / pl. Szczepański 1, Kraków – https://fb.me/e/1kZKJgODP

11 czerwca 2023 (Niedziela) – godzina 17.00 – Mediateka Łódź, ul. Moniuszki 5, Łódź – https://fb.me/e/3ThbjwUWq

13 czerwca 2023 (Wtorek) – godzina 19.00 – Caffe Między Nami, ul. Bracka 205, Warszawa – https://fb.me/e/Nvkkwv2P