Kim są ci ludzie, którzy co roku podejmują próbę wejścia na najwyższą górę świata? Co ich motywuje, o czym marzą, czego się boją? “W cieniu Everestu” – to fascynujący reportaż Magdy Lassoty z jej dwumiesięcznego pobytu w bazie pod Everestem. Opowieść o everestowskiej gorączce, faktach i mitach, skandalach, kolejkach na szczyt i zwyczajnej codzienności. Także o tych, bez których to wszystko nie byłoby możliwe: szerpach, zagranicznych przewodnikach, właścicielach agencji, lekarzach i ratownikach. To przede wszystkim opowieść o ludziach. O życiu i śmierci.

Na spotkanie z Magdą Lassotą – autorką książki “W cieniu Everestu” zaprasza Dom Kultury Chwałowice (Rybnik ul. 1 Maja 91B) www.dkchwalowice.pl – we wtorek 18 stycznia 2022 r. o godz. 19.00.

Magda Lassota w bazie pod Everestem - fot. z arch. Magda Lassota

Magda Lassota w bazie pod Everestem – fot. z arch. Magda Lassota

Klubokawiarnia Żółty Młynek
Rybnik ul. Św. Jana 2, tel. 513064196
www.facebook.com/zolty.mlynek.klubokawiarnia

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.

18 stycznia (wtorek) 2022 r. o godz. 19.00

Magda LassotaW cieniu Everestu”.

Wstęp na prezentację podróżniczą za jedyne 10 zł/os.

Wspinacze z całego świata i lokalni przewodnicy. Kobiety i mężczyźni, profesjonaliści i amatorzy. Szukający spełnienia, sławy i pieniędzy, łamiący społeczne konwenanse. Różni ich praktycznie wszystko, a łączy jedno: marzenie o górze. Każdy ma inną historię, każdy pod Everestem znalazł się z innego powodu. Wrócą z różnymi wspomnieniami, wrażeniami, ze szczytem lub bez. A niektórzy zostaną na zboczach góry na zawsze. Co roku setki wspinaczy przybywają do Nepalu, by podjąć próbę wejścia na najwyższą górę świata. Magda Lassota postanowiła dowiedzieć się, kim są ci ludzie, co ich motywuje, o czym marzą, czego się boją. Dzięki porywającym historiom i niezwykłym fotografiom zabiera nas w świat Everestu jakiego dotąd nie znaliśmy. Jej książka pt. „W cieniu Everestu” to fascynujący reportaż z dwumiesięcznego pobyty w bazie pod Everestem na wysokości 5364 m n.p.m. To opowieść o everestowskiej gorączce, faktach i mitach, skandalach, kolejkach na szczyt i zwyczajnej codzienności. Także o tych, bez których to wszystko nie byłoby możliwe: szerpach, zagranicznych przewodnikach, właścicielach agencji, lekarzach i ratownikach. To przede wszystkim opowieść o ludziach. O życiu i śmierci.

Tragarz wynoszący materace z bazy - fot. Magda Lassota

Tragarz wynoszący materace z bazy – fot. Magda Lassota

Uwaga! Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki Magda Lassota„W cieniu Everestu” z autografem jej autorki.

Magda Lassota z zawodu jest tłumaczką, ale w ostatnim czasie głównie podróżuje, fotografuje i pisze. Jest autorką książki „W cieniu Everestu”. Kocha góry i choć największy sentyment ma do naszych polskich Tatr i Masywu Śnieżnika, to Himalaje stały się celem jej wypraw. W 2018 roku w Nepalu zrealizowała swój pierwszy fotoreportaż – „To nie jest kraj dla słabych ludzi”. Natomiast wiosną 2019 roku zrobiła kolejny himalajski projekt „W Cieniu Everestu”. Magda opowiada o Himalajach w radiu i telewizji, jej artykuły i zdjęcia publikowane są m.in. przez National Geographic Polska czy Górski Magazyn Sportowy Góry. Zdjęcia jej autorstwa można też oglądać na wielu wystawach w Polsce. Magda promuje również samotne chodzenie kobiet po górach – #samawgórach, inspirując kobiety do pokonywania lęków. Strona: https://www.magdalassota.com/.

I jeszcze kilka zdjęć Magdy Lassoty z jej dwumiesięcznego pobyty w bazie pod Everestem na wysokości 5364 m n.p.m.