Koordynatorzy działań przy budowie marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny zapraszają wszystkich sympatyków na uroczystą “Zagórzańską Majówkę” – 31 maja 2024 r. o godz. 19:00.

“Serdecznie zapraszamy na Zagórzańską Majówkę – uroczyste zakończenie tradycyjnych nabożeństw ku czci Matki Bożej. Tym razem kolejne wersy litanii loretańskiej odśpiewamy w usytuowanej pośród łąk umajonych, gór i dolin zielonych, kaplicy w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno – Rekreacyjnym na Śnieżnicy.

Oprawę muzyczną tego nabożeństwa zapewni rodzinna Kapela Kościelnioków z Olszówki działająca w ramach Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej “Pod Cyrlom”. W głośnym i dźwięcznym sławieniu Maryi swoim śpiewem wesprą ich partnerzy i kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin ubrani w regionalne stroje ludowe. Zachęcamy, aby dołączyły do nas również grupy muzyczne z Regionu Zagórzańskiego oraz indywidualnie muzykujący Zagórzanie.

Zapraszamy Was serdecznie – mieszkańcy Ziemi Zagórzańskiej i nasi mili goście – do kolejnego już naszego majowego spotkania z żywą kulturą i tradycją Zagórzan. Przyłączcie się do chóralnych śpiewów – niech co czuje i co żyje z nami sławi Maryję.

Będzie nam miło jeśli specjalnie na tę okazję ubierzecie się w strój regionalny.

Samochody zostawimy na parkingu na przełęczy Gruszowiec. Stamtąd, ok. godz. 18:15, wspólnie podejdziemy do Ośrodka. Ponieważ droga naszego spaceru jest traktem leśnym sugerujemy, aby wyjątkowo zamiast kierpców założyć wygodniejsze buty, najlepiej trekkingowe.

Po nabożeństwie zapraszamy na spotkanie przy ognisku i pieczoną kiełbaskę (koszt 10 zł/os.)

Cóż dodać? – spotkajmy się z Zagórzańskich Dziedzinach!

Do zobaczenia!”

Zagórzańska Majówka