Zimowe bieganie ultrasów to już nie moda – to rutyna, obowiązek i inny rodzaj przyjemności, przez niektórych stawiany nawet ponad przyjemności letnie. Także bieganie na zawodach. Pierwsza edycja zimowej wersji Gorce Ultra-Trail odbędzie się w sobotę, 2 marca 2019 roku. Pod koniec zimy, ale śniegu w górach na pewno nie zabraknie, szczególnie w tym roku, kiedy w Gorcach notowane są rekordowe opady białego puchu.

Gorce Ultra-Trail

Organizatorzy wielokrotnie podkreślali, że GUT to bardzo piękny bieg: piękne trasy, piękne widoki, przyjaźni górale. W zimie to piękno będzie jednak innego rodzaju. Już samo poruszanie się w śniegu po pas jest niecodziennym przeżyciem, wymaga też innej nieco techniki, ale daje w zamian niesamowitą przyjemność. Szczególnie na zbiegach, bo kamienie przestają istnieć, ryzyko urazów w czasie upadku minimalne, a więc prędkości zawodników mogą być większe. Są też duże szanse na inną atrakcję Gorców – piękne widoki. Przejrzyste zimowe powietrze sprzyja temu szczególnie.

Trasę Winter GUT 2019 wyznaczono specjalnie z myślą o tych dwóch elementach – pięknych widokach i dostatku śniegu. Na początek jednak będzie niezwykła niespodzianka – ekstremalnie stromy podbieg na Studzionki – trasa letniego Verticala na rozgrzewkę – 250 m przewyższenia na odcinku niewiele dłuższym niż kilometr! Dalej zdecydowanie łagodniej, głównym grzbietem na Lubań i powrót prawie tą samą drogą na Studzionki. Żeby śniegu nie zabrakło, prawie cała trasa przebiega na wysokości ponad 1000 m. n.p.m. Żeby nacieszyć oczy – z wielu miejsc będzie widać Tatry na horyzoncie. Oprócz tego oczywiście całą resztę Gorców, Pieniny, Beskid Sądecki i Wyspowy, bo jak wiadomo Lubań już od XIX wieku słynie z najpiękniejszych widoków w całych Beskidach. Metę i bazę zawodów ulokowano na Studzionkach, jednym z najwyżej położonych przysiółków w Polsce, gdzie dostęp zimą jest mocno utrudniony, ale za to cisza i spokój – gwarantowane. Na zakończenie przewidziano ognisko, posiłki regeneracyjne i napoje rozgrzewające.
Kto podejmie wyzwanie? Tej zimy szczególnie warto!

Podstawowe informacje

Data: 2 marca 2019 (sobota), start o godz. 10.00
Trasa: 23 km, +864, -622
Start: Ochotnica Górna Meta: Studzionki
Punkty żywieniowe: 1 (Lubań – jak pogoda pozwoli)
Opłata startowa: 120 zł
Informacje: https://www.gorceultratrail.pl/podstawowe-informacje/
Zapisy: https://zapisy.mktime.pl/gorce-ultra-trail-winter-2019-v2972.pl.html

Partnerzy

Gospodarz wydarzenia: Gmina Ochotnica Dolna
Sponsor: GARMIN
Partnerzy: GOPR, OSP Ochotnica Górna, OSP Ochotnica Dolna, Lasy Państwowe, Restauracja OCH

REALIZACJA:

Fundacja Run Vegan
media i akredytacje: media@runvegan.pl
uczestnicy: kontakt@gorceultratrail.pl
tel.: +48 507 006 851; www.runvegan.pl www.gorceultratrail.pl