Do Popradzkiego Jeziora (Popradské pleso) najlepiej jest dojechać samochodem – ok. 160 km Z Krakowa. Czas jazdy w znacznym stopniu uzależniony jest od natężenia ruchu na Zakopiance i wynosi ok. 3 godzin. W Nowym Targu trzeba kierować się na drogę nr 49 na Jurgów i przejście graniczne ze Słowacją.

Na rondzie w Bukowinie należy skręcić w lewo.

Granicę ze Słowacją przekraczamy w Jurgowie / Podspadach i kierujemy się w lewo drogą nr 67 na Poprad.

Pniemy się cały czas w górę, aż do parkingu przy wyciągach narciarskich nad wsią Źdiar. Teraz w dół na drugą stronę Tatr i za Tatranską Kotliną w prawo na Smokovce drogą nr 537.

Jedziemy tzw. Drogą Wolności ( po drodze mijamy Tatranską Łomnicę, Stary Smokovec) i jadąc ostro pod górę docieramy do skrętu w prawo na Popradské Pleso.

Parking zorganizowany jest wzdłuż drogi przy stacji kolejki i oczywiście płatny. Za całodzienny postój zapłacimy 6 Euro.

Szczyrbskie Jezioro (Štrbské Pleso), plan

W sezonie, przy dobrej pogodzie, trzeba się tu pojawić co najmniej o 8 rano. Później będziemy zmuszeni do parkowania na samym końcu drogi, czyli czeka nas dodatkowy spacer po asfalcie.

Jeżeli kwaterujemy gdzieś w pobliżu trasy elektriczki, to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z tego rodzaju transportu.

Do Popradskégo Plesa można dojechać również autobusem. Z Zakopanego do Starego Smokovca (firma Strama http://www.strama.eu/ ), a następnie kolejką elektryczną tzw. elektriczką. Rozkład jazdy najlepiej pobrać ze strony miasta Wysokie Tatry http://www.vysoketatry.sk/tatranska-elektricka-zeleznica.phtml?id3=25218. Schemat połączeń kolejowych w słowackich Tatrach, wraz z cenami, znajduje się pod adresem http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-osob/slovensko/produkty-a-zlavy/tatransky-sietovy-listok.html , gdzie można pobrać plik pdf Mapa TEŽ a OŽ .

Bilety można kupić w kasie biletowej, w automacie (tylko na dużych stacjach) lub na stronie https://www.slovakrail.sk/en.html .

UWAGA W pociągu nie ma możliwości zakupu biletów. Bilet należy skasować zaraz po wejściu do wagonu.