Przejażdżka góralskimi saniami w pięknej zimowej scenerii – dookoła choinki z ogromnymi śnieżnymi czapami i polany pokryte białym puchem, który aż kusi by się w nim zanurzyć… Jeśli tylko zima dopisze tatrzańskie dolinki wyglądają przepięknie!
Wśród wielu atrakcji w górach jest także przejażdżka góralskimi saniami i podziwianie tatrzańskich krajobrazów przy dźwięku końskich dzwonków.
Kulig organizowany jest m.in. w Dolinie Chochołowskiej – jednej z najpiękniejszych dolin w Tatrach.

Zdjęcia – Maria Urbańska

Kulig w Dolinie ChochołowskiejKulig w Dolinie ChochołowskiejKulig w Dolinie ChochołowskiejKulig w Dolinie ChochołowskiejKulig w Dolinie ChochołowskiejKulig w Dolinie Chochołowskiej

Kulig to nie tylko przejażdżka saniami, ale też biesiada przy ognisku i góralska muzyka…

Kulig w Dolinie ChochołowskiejKulig w Dolinie ChochołowskiejKulig w Dolinie ChochołowskiejKulig w Dolinie Chochołowskiej

Dolina Chochołowska jest najdłuższą i największą doliną w polskich Tatrach, ma ok. 10 km długości. Jest świetnym  punktem wyjść w wyższe partie Tatr Zachodnich, m.in. na Grzesia, Wołowiec, Rohacze,  Trzydniowiański Wierch, Ornak i Starorobociański Wierch. Dużym atutem miejsca jest znajdujące się na Polanie Chochołowskiej Schronisko PTTK, które słynie z “Deseru Chochołowskiego”.
Dolina Chochołowska jest dostępna i atrakcyjna o każdej porze roku, zimą przyciąga narciarzy biegowych i turowych, ale też spacerowiczów i wszystkich spragnionych zabawy na śniegu.

Kulig w Dolinie ChochołowskiejKulig w Dolinie Chochołowskiej

Kulig w Dolinie Chochołowskiej