Ośrodek narciarski Alpe Cimbra znajduje się w regionie Trentino, rozlokowany jest na terenach wokół trzech klimatycznych górskich miejscowości: Folgarii, Lavarone i Luserny.  Na narciarzy czeka 100 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, 80 km tras do narciarstwa biegowego, naturalne – ogromne lodowisko na jeziorze Lavarone i wiele innych propozycji, m.in. dla uprawiających snowboard, freeride i fat bikes.

Świetnie utrzymane trasy, nowoczesny system naśnieżania zapewniają komfort jazdy od grudnia do kwietnia. Alpe Cimbra sąsiaduje z Dolomitami, blisko stąd też nad jezioro Garda oraz do Werony, Padwy i Wenecji.
Kliknij w mapę powyżej, aby pobrać ją w formacie pdf.

Rodzinny wypoczynek w Alpe Cimbra Alpe Cimbre

Alpe Cimbra to świetna propozycja na wyjazdy z dziećmi. Oprócz dużej ilości łatwych tras zjazdowych i całego narciarskiego „zaplecza”: szkółek i wypożyczalni sprzętu, znajdują się tutaj też trasy saneczkowe, baby parki, śnieżny pociąg, programy animacji i dedykowane atrakcje umilające zimowy odpoczynek oraz specjalne szlaki “Baby Trekking” umożliwiające spacery z wózkiem po śniegu. Atrakcją są rowery „STRIDER” – rowery z małymi nartami zamontowanymi pod kołami! Warto dodać, że ośrodek otrzymał m.in. nagrodę z rąk włoskich pediatrów za poziom bezpieczeństwa i jakość tras dla dzieci.

Skipassy

Pełny cennik uwzględniający sezony narciarskie, grupy wiekowe, rodzaje karnetów i różnego rodzaju oferty specjalne dostępny jest na stronie – CENNIK

Promocja dla dzieci do 8 lat (urodzeni po 30/04/2015): dziecko towarzyszące rodzicowi, który zakupi karnet narciarski od 1 do 14 dni, otrzyma jednocześnie bezpłatny karnet narciarski o tej samej długości, co karnet zakupiony przez rodzica.
Przy zakupie 6- dniowego karnetu ALPE CIMBRA Folgaria-Lavarone jest możliwość 1 dnia jazdy na nartach na obszarze narciarskim PAGANELLA SKI I  1 dnia jazdy na nartach na obszarze narciarskim MONTE BONDONE.

 

Alpe Cimbre

Atrakcje zimowe w Alpe Cimbre

Alpecimbra trasyTrasy zjazdowe – rejon oferuje ponad 100 km tras narciarskich, z czego aż 56 km to trasy bardzo łatwe i łatwe. Nie dziwi więc fakt, że ośrodek cieszy się powodzeniem szczególnie u rodzin z dziećmi. Ale znajdą tu też coś dla siebie bardziej wymagający narciarze. W Alpe Cimbra znajduje się kilka kultowych tras, m.in. Agonistica (czarna trasa, nazywana “stokiem mistrzów”), Avez del Prinzep (czarna trasa, jedna z najpiękniejszych tras w Trentino), Rivetta i Salizzona.

Dużą atrakcją jest „Skitour dei Forti” – karuzela narciarska której trasa liczy 70 km i przebiega między fortami z czasów I Wojny Światowej.

Alpe Cimbre

Na wszystkich stokach i w miasteczkach znajdziemy wiele barów, schronisk i restauracji, gdzie możemy spróbować specjałów włoskiej kuchni. Zobacz pełną listę Ski Bar e Rifugi

Kuchnia regionalna

Alpe Cimbre znane jest ze znakomitej kuchni opartej o lokalne produkty. Polecane są m.in. pyszny sery z Vezzeny, speck folgaretano, ziemniaczana polenta, grzyby, strucel jabłkowy, miód alpejski i oczywiście wina z okolicznych winnic.
Ciekawostka: w Lavarone warto zwiedzić Muzeum Miodu.

Dodatkowe atrakcje

Trasy na narty biegoweAlpe Cimbreamatorzy nart biegowych mogą skorzystać z oferty dwóch ośrodków: ośrodek narciarstwa biegowego Centro Fondo Alpe di Folgaria i Centro del fondo Millegrobbe. Ośrodki oferują m.in. wypożyczalnie sprzętu i świetnie przygotowanych instruktorów.

Jazda na łyżwach – do dyspozycji łyżwiarzy są 2 lodowiska
– duże, kryte lodowisko w Folgarii, o wymiarach o 30×60 m.
– naturalne, ogromne lodowisko na tafli jeziora Lavarone.

Wycieczki piesze (rakiety śnieżne)
W regionie jest sporo tras, na które możemy wyruszyć sami po znakowanych szlakach lub wybrać się na wędrówkę z przewodnikiem.

Snowpark i strefy freestyle
Alpe Cimbre
Oprócz stoków do freestyle możemy poszaleć w snowparku Mazinga w miejscowości Fondo Piccolo.

Sanki i opony – propozycja nie tylko dla dzieci! Trasy saneczkowe, wyposażone w wyciągi znajdują się w Folgarii (w Costa i w Fondo Piccolo) i w Lavarone (Bertoldi).

Wycieczki skituroweoznakowana trasa na górę Monte Cornetto, możliwość skorzystania z usług przewodnika.

Fat bike – trasy przystosowane do jazdy na specjalnych rowerach, które świetnie radzą sobie ze śnieżnym podłożem znajdują się w Folgarii, Lavarone i Lusérn.

Szkoły narciarskie i wypożyczalnie sprzętu

Alpe Cimbre

Góry bez granic i bez barier!
Ośrodki narciarskie w Alpe Cimbra dostępne są także dla osób niepełnosprawnych. Oprócz udogodnień w hotelach i schroniskach, funkcjonują też m.in. specjalne urządzenia ułatwiające wejście i zejście z wyciągu oraz odpowiednio wyposażone wypożyczalnie sprzętu.
Poza tym w Alpe di Folgaria Coe działa szkoła “Scie di passione”, instruktorzy pracujący tutaj pomagają wszystkim, bez względu na typ niepełnosprawności psycho-fizyczno-ruchowej w zrealizowaniu samodzielnej jazdy na nartach.

Region narciarski Alpe Cimbra

Region narciarski Alpe Cimbra to część włoskiego regionu Trentino, znajduje się na terenie trzech alpejskich gmin – Folgaria, Lavarone i Luserna.Alpe Cimbre
Każda z gmin wyróżnia się indywidualnym klimatem i ofertą turystyczną.
Folgaria – duży ośrodek turystyczny, ma bogate zaplecze noclegowe, liczne sklepy, bary i restauracje oraz obiekty rekreacyjno – sportowe, m.in. kryte lodowisko. Tutaj też znajduje się największe centrum narciarstwa biegowego Alpe di Folgaria-Co.
Lavarone – przewaga tras łatwych, znajduje się tu także Centrum Ski Center Millegrobbe – dla narciarzy biegowych i naturalne lodowisko na jeziorze Lavarone.
Luserna – niewielka, ale doskonale położona górska miejscowość – leży w pobliżu pobliżu ośrodka narciarskiego Lavarone i ośrodka narciarstwa biegowego Centro fondo di Millegrobbe (2 km).
Ciekawostka: mieszkańcy Luserny nadal używają języka cymbryjskiego (antyczny język bawarski).

Skibusy i inne środki transportu

W rejonie Alpe Cimbra możemy odstawić swój samochód i poruszać się różnymi lokalnymi środkami transportu, takimi jak “Skibus Folgaria” lub “śnieżny pociąg” jeżdżący po ulicach Folgarii.  Transport

Informacje praktyczne (można śledzić online) dla narciarzy:

kamerki na stokach
aktualne warunki
wyciągi narciarskie 
trasy narciarskie

Alpe Cimbre
Dojazd

Do ośrodka Alpe Cimbra najwygodniej jest dojechać z Polski samochodem. Z Warszawy podróż zajmie nam ok. 14:10 h (1350 km), z Krakowa ok. 11:50 h (1140 km), a z Wrocławia ok. 11:20 h (1087 km). Większość trasy pokonujemy autostradami, pamiętajmy o wykupieniu odpowiednich winiet. Z Warszawy i Krakowa najlepiej jest jechać przez Wiedeń, a z Wrocławia przez Monachium i dalej przez Przełęcz Brenner (opłata dodatkowa 9,50 €). Jadąc z Warszawy lub dalsza dobrze zaplanować przerwę w podróży, np. na krótkie zwiedzanie Wiednia. Noclegi w Wiedniu i okolicy znajdziemy online na stronie: NOCLEGI W WIEDNIU

Ubezpieczenie na narty

Przed wyjazdem koniecznie musimy wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Pomimo, że we Włoszech obowiązują nasze karty EKUZ, które gwarantują nam zwrot z NFZ pewnych kosztów opieki zdrowotnej, musimy zadbać o pełne bezpieczeństwo.

Przypominamy, że we Włoszech (i innych krajach alpejskich) wszystkie akcje ratownicze i poszukiwawcze są płatne. Dodatkowo nie wszystkie usługi medyczne są refundowane. Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna (OC), czyli kwestia poniesienia kosztów związanych za spowodowanie (nawet nieumyślne) szkód na mieniu lub zdrowiu innych osób, np. spowodowanie kolizji narciarskiej. Dodatkowo możemy zadbać o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, itp.
Na stronie UBEZPIECZENIA oferujemy możliwość wyboru i zakupu online najlepszych polis turystycznych uwzględniających sporty zimowe.

 

Noclegi w Alpe Cimbra

Region Alpe Cimbre ma bogatą i różnorodną ofertę noclegową – od najtańszych pokoi, poprzez apartamenty, pensjonaty po luksusowe hotele. Wybór zależy już tylko od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfeli. Największy wybór ofert znajdziemy na NOCLEGI w ALPE CIMBRA

Przed dokonaniem rezerwacji możemy dokładnie zapoznać się z ofertą i ocenami użytkowników, a po zawarciu umowy online mamy gwarancję rezerwacji. Wybierając lokalizację naszej kwatery zwróćmy uwagę na odległość od tras narciarskich, restauracji, sklepów i innych atrakcji. Jeżeli nie chcemy dojeżdżać samochodem do wyciągów to sprawdźmy warunki komunikacji dla wybranej oferty noclegu. Oczywiście najlepiej znaleźć zakwaterowanie na stoku, gdzie będziemy mogli wyruszać i wracać od razu na nartach, ale takie miejscówki kosztują trochę więcej.

Alpe Cimbre