Ośrodek narciarski Nassfeld to świetnie przygotowane stoki i gwarancja śniegu i słonecznej pogody – rejon należy do najlepiej nasłonecznionych terenów narciarskich w Alpach! To także imponujące widoki – zobaczyć stąd można Wysokie Taury z Grossglocknerem, Alpy Karnickie i Dolomity oraz Alpy Julijskie. Dadatkową atrakcją jest największe naturalne lodowisko w Europie, które przyciąga łyżwiarzy oraz amatorów sportów i zabawy na lodzie!


Narciarze mają do dyspozycji 110 km tras (69 km to trasy czerwone, 30 km łatwe i 11 km trudne) oraz 30 nowoczesnych wyciągów, w tym najdłuższa kolejka gondolowa w Alpach „Millenium Express” o długości ponad 6 km.

Nassfeld ski panorama

Nassfeld ski panorama

Kliknij w mapę powyżej, aby pobrać ją w formacie pdf.

Ośrodek narciarski Nassfeld

Ośrodek narciarski rozlokowany jest nNassfeld trasya terenach położonych na wysokości 610 m – do 2200 m. Otwarty jest od 07.12.2023 do 07.04.2024, w godzinach od 09:00 do 16:15.
Gondolka „Ekspres Millennium” – od 08:30 do 16:45.
Nassfeld posiada nowoczesną infrastrukturę i nowoczesne systemy do naśnieżania.

Skipasy

Za 6 dniowy karnet w najwyższym sezonie (od 24-12-2023 do 06-01-2024 i od 21-01-2024 do 16-03-2024) zapłacimy:

– dla osoby dorosłej 324 €
– seniorzy 292 €
– młodzież 243 €
– a dzieci 162 €

Pełny cennik uwzględniający sezony narciarskie, grupy wiekowe, rodzaje karnetów i różnego rodzaju oferty specjalne dostępny jest na stronie CENNIK

Wszystkie inne niezbędne informacje można śledzić online:

kamery na stokach      aktualne warunki    otwarte trasy i kolejki

Ośrodek narciarski Nassfeld

Nassfeld Kärnten

Dodatkowe atrakcje

Oprócz stoków zjazdowych możemy skorzystać z wielu innych atrakcji takich jak:

Trasy na narty biegowe

Wycieczki skiturowe

Stoki do jazdy na sankach

Wycieczki piesze (rakiety śnieżne)

Strefy freeride, snowpark i “Snake”.
Tym, którzy szukają dobrej zabawy z dodatkiem adrenaliny polecamy nie tylko  snowpark, ale też tzw. “Snake” – plac zabaw z przeszkodami, na trasie znajdują się skoki, fale i zakręty oraz przejazd przez ogromny tunel w kształcie ślimaka.

Narty w słońcu!

Ale to co wyróżnia Nassfeld to przede wszystkim wspaniały mikroklimat, który oprócz świetnych warunków śniegowych gwarantuje dużo słońca. W połowie marca Nassfeld zamienia się w „największy słoneczny taras w Alpach”. Wtedy też zaczyna się cykl imprez i atrakcji pod nazwą “Sound of Wine”. Do dyspozycji narciarzy jest ponad 1000 leżaków i plenerowych mebli, a po jeździe na nartach i kąpielach słonecznych degustacja regionalnych potraw w restauracjach lub schroniskach na stoku.

Ośrodek narciarski Nassfeld

Nassfeld Kärnten

 

I jeszcze jeden wyróżnik Nassfeld – lodowiska!
Jak wiadomo Karyntia to kraina jezior! Zimą olbrzymie zbiorniki wody zamieniają się w naturalne lodowiska, z których korzystają nie tylko łyżwiarze. Oprócz jazdy na łyżwach olbrzymie lodowe tafle to także możliwość gry w curling i hokeja oraz nurkowanie pod lodem, organizowane są też kuligi. Turyści mają do dyspozycji:
Jezioro Pressegger See koło Hermagoru (jedno z pierwszych jezior, które zamarza w zimie).
Jezioro Weissensee
– tutaj znajduje się największe naturalne lodowisko w Europie!
Więcej informacji: www.weissensee.com

Nocna jazda w Nassfeld

W każdą sobotę w styczniu i lutym ośrodek oferuje wieczorną jazdę na nartach na oświetlonej trasie o długości 2,2 km. Jazda na nartach pod gwiazdami można polecić początkującym i doświadczonym narciarzom.
Koszt: dla posiadaczy biletów sezonowych jazda jest bezpłatna, pozostali płacą kwotę 10 € – dorośli, seniorzy i młodzież, natomiast dzieci – 5 €.

Ośrodek narciarski Nassfeld nocą

Ośrodek narciarski Nassfeld nocą


Nassfeld dla dzieci

Gwarancja śniegu i słońca, nowoczesna infrastruktura – kolejki linowe i wyciągi dostosowane do potrzeb rodzin, tereny do ćwiczeń i trasy przygotowane dla dzieci i początkujących, profesjonalne szkoły narciarskie oraz kluby dla dzieci sprawiają, że Nassfeld jest doskonałym kierunkiem na rodzinny wypoczynek zimą. Potwierdzeniem wysokiego standardu ośrodka są wyróżnienia w kategorii „Najlepsze dla rodzin”.

W kompleksie Nassfeld znajduje się kilka mniejszych ośrodków narciarskich, które mają specjalną ofertę dla początkujących i dla rodzin z dziećmi: Weissbriach, Kötschach-Mauthen i Weissensee.

Uwaga! Wiele z ośrodków ma specjalną ofertę dla dzieci do lat 10 – w określonych terminach otrzymują one zakwaterowanie i karnety gratis!

Ośrodek narciarski Nassfeld

Ośrodek narciarski Nassfeld

Kuchnia na stoku

Nassfeld to raj dla smakoszy, duża w tym zasługa kulinarnych wpływów sąsiednich Włoch. Dlatego schroniska i restauracje oferują nie tylko dania karynckie, ale też dania z kuchni włoskiej. W rejonie narciarskim jest 25 schronisk i restauracji z pyszną kuchnią – regionalną karyncką z włoskimi wpływami.
Znanym regionalnym przysmakiem jest słynny górski ser i suszony boczek z Doliny Gailtal.

Ski-busy

W regionie dostępny jest bezpłatny transport dla turystów. Ski-busy, które obsługują Dolinę Gailtal, Dolinę Gitschtal i Weissensee, zabierają narciarzy i snowboardzistów bezpłatnie z miejsca zakwaterowania do kolejki linowej Millennium-Express.
Warto więc zostawić samochód w domu i skorzystać z bezpłatnej komunikacji.

Dojazd do Nassfeld w Karyntii

Do Nassfeld najwygodniej jest dojechać z Polski samochodem. Z Warszawy podróż zajmie nam ok. 11:30 h (1065 km), z Krakowa ok. 8:40 h (860 km), a z Wrocławia ok. 9:25 h (927 km). Większość trasy pokonujemy autostradami, pamiętajmy o wykupieniu odpowiednich winiet. Trasa dojazdu do Karyntii przebiega przez Wiedeń, więc jeżeli mamy zamiar podróżować z przerwą, to warto zaplanować krótkie zwiedzanie miasta. Noclegi w Wiedniu i okolicy znajdziemy online na stronie: NOCLEGI W WIEDNIU

 Ubezpieczenie na narty

Przed wyjazdem koniecznie musimy wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Pomimo, że w Austrii obowiązują nasze karty EKUZ, które gwarantują nam zwrot z NFZ pewnych kosztów opieki zdrowotnej, musimy zadbać o pełne bezpieczeństwo.

Przypominamy, że w Austrii (i innych krajach alpejskich) wszystkie akcje ratownicze i poszukiwawcze są płatne. Dodatkowo nie wszystkie usługi medyczne są refundowane. Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna (OC), czyli kwestia poniesienia kosztów związanych za spowodowanie (nawet nieumyślne) szkód na mieniu lub zdrowiu innych osób, np. spowodowanie kolizji narciarskiej. Dodatkowo możemy zadbać o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, itp.
Na stronie UBEZPIECZENIA oferujemy możliwość wyboru i zakupu online najlepszych polis turystycznych uwzględniających sporty zimowe.

 

Noclegi w Nassfeld

Region Nassfeld ma bogatą i różnorodną ofertę noclegową – od najtańszych pokoi, poprzez apartamenty, pensjonaty po luksusowe hotele. Wybór zależy już tylko od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfeli. Największy wybór ofert znajdziemy na NOCLEGI w NASSFELD

Przed dokonaniem rezerwacji możemy dokładnie zapoznać się z ofertą i ocenami użytkowników, a po zawarciu online umowy mamy gwarancję rezerwacji. Wybierając lokalizację naszej kwatery zwróćmy uwagę na odległość od tras narciarskich, restauracji, sklepów i innych atrakcji. Jeżeli nie chcemy dojeżdżać samochodem do wyciągów to sprawdźmy plan komunikacji skibusów. Oczywiście najlepiej znaleźć zakwaterowanie na stoku, gdzie będziemy mogli wyruszać i wracać od razu na nartach, ale takie miejscówki kosztują trochę więcej.

Ośrodek narciarski Nassfeld nocą

Ośrodek narciarski Nassfeld nocą