Punktem wyjścia do wyprawy na Otargańce lub Barańiec w Zachodnich Tatrach Słowackich jest wieś Przybylina (słow. Pribylina), a właściwie początek Doliny Wąskiej położony nad Raczkowym Potokiem ok. 110 m powyżej głównej drogi nr 537. Do Przybyliny możemy dojechać okrążając Tatry od wschodu, przez Nowy Targ, Jurgów, Zdziar i Tatrzańską Łomnicę, lub od strony zachodniej przez Chyżne, Zuberec, Liptowski Mikulasz i Liptowski Gródek (obie trasy po ok. 190 km – ok. 3 h jazdy).

Przybylina leży przy drodze nr 537 (tzw. Droga Młodości) łączącej Liptowski Gródek (słow. Liptowski Hradok) i Tatrzańską Łomnicę. W Przybylinie, w okolicach skansenu Muzeum Wsi Liptowskiej, skręcamy w dobrze oznakowaną drogę w kierunku północnym, która po 3,5 km doprowadzi nas do początku Doliny Wąskiej.

W pobliżu znajdują się kemping i kilka hoteli górskich. W kilku miejscach pobocza drogi zostały wyznaczone jako parkingi. Informacja o rozmieszczeniu tych zatoczek i warunków parkowania znajdują się na tablicach informacyjnych. Parking jest płatny (na 4 godziny 2 Euro lub na 12 godzin 4 Euro – dane 2022), a opłaty można dokonać SMS-em wpisując kod czasu parkowania i nr rejestracyjny auta i wysłać pod wskazany na tablicy numer, lub przez aplikację ParkDots. Uwaga: w dolinie mogą być kłopoty z dostępem do sieci.

tatry-otargance-dojazd