Wejście do Doliny Strążyskiej

Wejście do doliny znajduje się na końcu ulicy Strążyskiej w Zakopanem. Jeżeli przyjeżdżamy samochodem, to najlepiej pozostawić go na parkingu przy Cafe Roma (przed samym wejściem do TPN) lub na innych znajdujących się w pobliżu parkingach. Za cały dzień postoju zapłacimy ok. 10 złotych. Do wejścia do Doliny Strążyskiej możemy również dojechać busem (odjazdy ze stanowiska nr 7 przed dawnym dworcem PKS), lub dojść spacerkiem z centrum Zakopanego.

Wejście do Doliny Małej Łąki

Wejście do doliny znajduje się 150 m na płd. od drogi nr 958 z Zakopanego do Chochołowa, na końcu osiedla Krzeptówki Potok.
Jadąc z  centrum Zakopanego po ok. 4,3 km po prawej stronie mijamy stację Orlen. 150 m dalej po lewej stronie znajduje się parking TPN przed wejściem do Doliny Małej Łąki. Jadąc z Krakowa można ominąć Zakopane – już w Rabce kierować się na Chyżne i Rabę Wyżną (droga nr 958) i dalej przez Czarny Dunajec i Witów. Omijamy w ten sposób najbardziej zatłoczone odcinki Zakopianki. Ok. 4,1 km za Kirami po prawej stronie drogi znajduje się parking TPN przed wejściem do Doliny Małej Łąki (kasa TPN).
Do Doliny Małej Łąki możemy również dojechać busem (odjazdy ze stanowiska nr 2 przed dworcem PKP – kierunek na Dolinę Chochołowska lub Dolinę Kościeliską). Trzeba wysiąść na przystanku Gronik i cofnąć się drogą 350 m, czasami, na prośbę turystów, bus zatrzymuje się przy samym parkingu.

Kuźnice

Wjazd do Kuźnic prywatnym samochodem jest zabroniony. Najlepiej jest dojechać do parkingu koło Ronda Jana Pawła II (ulica Bronisława Czecha) lub do parkingu na ulicy Mieczysława Karłowicza (od ronda ulicą Droga na Bystre). Do Kuźnic można podejść pieszo (2 km od ronda lub 1,4 km od ul. Karłowicza) lub skorzystać z komunikacji.
Najwygodniej jest dojechać z Zakopanego regularną linią BUS-ów, które odjeżdżają z tzw. Rejonu Dworców (pomiędzy starym dworcem PKS, a Barem FIS). Ze stanowiska nr 7 do Kuźnic co parę minut odjeżdża kolejny bus.