Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do wycieczki nad Morskie Oko – najpiękniejszy i najpopularniejszy tatrzański staw. Latem miejsce jest tłumnie odwiedzane i najczęściej zatłoczone, natomiast zimą jest tu zdecydowanie mniej turystów, a widoki też są zachwycające!
Piękna fotogaleria z zimowego spaceru Doliną Rybiego Potoku, której autorem jest “Maurka”.

Orzechówka nad Morskim Okiem, zdj. Maurka

Informacje praktyczne:
Punkt wyjścia: Palenica Białczańska
Trasa: Palenica Białczańska – Morskie Oko – Palenica Białczańska
Długość trasy: ok. 16 km
Czas wycieczki: (sam przemarsz tam i z powrotem): ok. 4 – 5 h
Mapa i opisana trasa do Morskiego Oka (opis letni): Droga do Morskiego Oka
Z Palenicy Białczańskiej nad Morskie Oko mamy do pokonania 7,8 km w jedną stronę (czyli ok. 16 km w obie strony). Z Palenicy kursują również góralskie zaprzęgi – tzw. „fasiągi”, które za „drobną” opłatą dowożą turystów na Włosienicę (6,2 km), ostatni odcinek 1,6 km musimy pokonać już pieszo. Droga do Morskiego Oka jest łatwa, ale zimą, przy oblodzeniu trasa może zaskoczyć trudnościami. Dużym atutem miejsca jest schronisko, można tu odpocząć, napić się ciepłej herbaty, zjeść szarlotkę lub obiad.

Zimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaZimowy spacer do Morskiego Oka, zdj. MaurkaSchronisko PTTK nad Morskim Okiem, zdj. MaurkaNad Morskim Okiem, zdj. MaurkaOtoczenie Morskiego Oka, zdj. MaurkaOtoczenie Morskiego Oka, zdj. MaurkaMorskie Oko zimą, zdj. Maurkaz