W ostatni weekend stycznia Cisną i okolice zapełnili uczestnicy IX. edycji Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego. Jak co roku zjechali się tu biegacze z całej Polski oraz spora grupa Słowaków. Wraz z osobami towarzyszącymi oraz organizatorami było to ponad 1000 osób, które na kilka dni zapełniły okoliczne hotele i pensjonaty oraz restauracje. W tym wyjątkowo słabym sezonie turystycznym był to dla Cisnej dobry zastrzyk aktywnych turystów.

Zimowy Maraton Bieszczadzki

Zimowy Maraton Bieszczadzki otwierał ATTIQ Ligę Biegów Górskich – dzięki czemu na starcie zobaczyliśmy liczną czołówkę zawodników z grona TOP10 ATTIQ Ligi 2022.
Tegoroczne zimowe warunki (oraz poziom startującej czołówki) sprzyjały uzyskiwaniu naprawdę dobrych czasów – stąd też na wszystkich dystansach zwycięzcy zameldowali się zdecydowanie szybciej niż w roku ubiegłym. I nie przeszkodziły im w tym odwiedziny w sowicie zaopatrzonych punktach żywieniowych w Hotelu Carpatia oraz Karczmie Brzeziniak. A może po prostu biegli tak szybko, bo czekali na posiłek na mecie przygotowany przez Nadleśnictwo Cisna 🙂 Tak czy inaczej to dobra wróżba na resztę biegowego sezonu w Bieszczadach i nadchodzącą w tym roku, jubileuszową XX edycję Biegu Rzeźnika.

Zimowy Maraton BieszczadzkiZimowy Maraton Bieszczadzki

Przypominamy, że IX Festiwal Biegu Rzeźnika odbędzie się w Cisnej w dniach 7-10 czerwca.
Organizatorzy liczą, że będzie to największa z dotychczasowych edycji Festiwalu, który w ostatnich latach ściągał w Bieszczady na weekend Bożego Ciała od 3 do 4 tysięcy uczestników i drugie tyle osób towarzyszących.
Szczegóły: www.biegrzeznika.pl

Biegacze to jedna z najbardziej pożądanych grup turystów: jak już poznają bieszczadzkie trasy to wracają potem sami lub z rodzinami potrenować przed kolejnymi biegami lub po prostu wypocząć. Widać to w ankietach prowadzonych przez Fundację Bieg Rzeźnika wśród uczestników organizowanych przez nią imprez: Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego, Festiwalu Biegu Rzeźnika czy jesiennego ultraMaratonu Bieszczadzkiego.

Wyniki Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego na stronie: www.maratonbieszczadzki.pl

Zimowy Maraton BieszczadzkiZimowy Maraton BieszczadzkiZimowy Maraton BieszczadzkiZimowy Maraton Bieszczadzki