Z przyjemnością prezentujemy przewodnik “Wędrówki wysokogórskie – TATRY POLSKIE”, który powstał przy współpracy Wydawnictwa “Compass” i portalu “Góry dla Ciebie”.

Wędrówki wysokogórskie tatry Polskie

Jest to kontynuacja przewodnika „Najpiękniejsze trasy spacerowe. Tatry Polskie” adresowana tym razem do bardziej zaawansowanej grupy turystów. Proponowane wycieczki należą już do wysokogórskich, chociażby z racji przekroczenia granicy 2000 m n.p.m., ale przede wszystkim ze względu na ich charakter, czyli możliwość zobaczenia odmiennych krajobrazów i poczucia potęgi gór. Jednocześnie sam tytuł sugeruje, że nie są to trasy ekstremalne, najeżone łańcuchami i niebezpiecznymi przepaściami. „Wędrówki wysokogórskie” są przeznaczone dla większości turystów, którzy znają swoje możliwości kondycyjne i są świadomi zasad bezpieczeństwa.

Dzięki dokładnym mapom i schematom szlaków naniesionych na zdjęcia masywów górskich można bardzo dobrze przygotować się do bezpiecznego przejścia tras. Dodatkową atrakcją są staranie opracowane panoramy ze szczegółowym opisem widzianych dolin i szczytów. W przypadku jaskiń znajdziemy dokładne plany podziemnych korytarzy z oznaczeniem przejść turystycznych.

„Bezpieczeństwo przede wszystkim”, to tytuł krótkiego tekstu (na str. 5), gdzie w szczególny sposób opisane są zagrożenia, z jakimi możemy spotkać się w górach wysokich.

Przewodnik zawiera niezbędne praktyczne informacje dotyczące samej trasy – stopień trudności, jej charakter i atrakcyjność, jak również informacje o komunikacji autobusowej w regionie. Dopełnieniem jest słownik nazw i pojęć związanych z Tatrami oraz ilustrowany mini-atlas roślin i zwierząt, jakie możemy spotkać podczas wycieczek.

– Dokładne mapy z zaznaczoną trasą i punktami kontrolnymi
– Czasy przejścia zgodne z oznakowaniem w terenie (TPN)
– Kilometraż trasy
– Profile wysokościowe
– Atrakcje i widoki
– Punkty GOT
Panoramy z dokładnymi opisami widoków
– Schematy tras na oryginalnych zdjęciach terenu
– Szczegółowe plany jaskiń
– Ciekawostki
– Opisy atrakcyjnych miejsc
– Mini atlas roślin i zwierząt tatrzańskich
– Komunikacja autobusowa
– Słownik nazw i pojęć związanych z Tatrami
– Zasady bezpieczeństwa w górach
– Telefony alarmowe TOPR

Przewodnik można zakupić w sklepie internetowym Wydawnictwa Compass SKLEP oraz w sklepach górskich i turystycznych.

W wersji cyfrowej (pdf) dostępny jest również w naszym sklepie: “Wędrówki wysokogórskie – TATRY POLSKIE”

Jedna odpowiedź do “Przewodnik Wędrówki wysokogórskie TATRY POLSKIE”

  1. […] Wędrówki wysokogórskie TATRY POLSKIE […]