TOPR. Żeby inni mogli przeżyćPasjonująca, pełna emocji, ale momentami też zabawna i przyprawiona szczyptą góralskiego humoru opowieść o pracy ratowników TOPR i specyfice różnych akcji ratowniczych – lawinowych, jaskiniowych, nurkowych, akcji z użyciem śmigłowca. Obok opisów dramatycznych wypadków – zarówno tych ogromnych, medialnych – jak największa tragedia lawinowa w polskich Tatrach, są też równie emocjonujące przykłady akcji cichych, jednostkowych, a niejednokrotnie bardziej zapadających w pamięć ratowników. Relacje akcji kończących się tragicznie, ale też nieprawdopodobne historie „cudów”.
Beata Sabała-Zielińska, jako rodowita góralka i dziennikarka podjęła się trudnego zadania przybliżenia „zwykłym ludziom” codzienności tatrzańskich ratowników. Skłoniła ich nie tylko do opowieści o akcjach ratowniczych, ale też do zwierzeń – o trudnościach, zwątpieniach i strachu, o tym co ich denerwuje, a jakie historie wspominają z sympatią i humorem.
TOPR. Żeby inni mogli przeżyć” – to absolutnie wyjątkowa pozycja w gronie „górskich” lektur, polecamy ją wszystkim chodzącym po górach.

Książka jest do nabycia online w sklepie internetowym Prószyński i S-ka

Zapraszamy do przeczytania fragmentów rozdziałów:

Ratownictwo ścianowe     i     Śmigłowiec (fragment)

 

 

Jedna odpowiedź do “„TOPR. Żeby inni mogli przeżyć””

  1. […] „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć” – Beata Sabała-Zielińska (Prószyński i S-ka) […]