Krośnica to wieś leżąca 2 km na północ od Czorsztyna na trasie z Nowego Targu do Krościenka. Od strony Krakowa możemy jechać przez Nowy Targ, albo przez Krościenko. Proponujemy dojazd od strony Krościenka, ze względu na malowniczą trasę przez Mszanę Dolną, Kamienicę i Zabrzeż.

Wjeżdżając do Krościenka na rondzie skręcamy w prawo, w kierunku na Nowy Targ. Po przejechaniu około 7 km dojeżdżamy do Krośnicy i drogowskazów na Sromowce i spływ Dunajcem. Od tego skrzyżowania jedziemy dalej prosto jeszcze kilkadziesiąt metrów i skręcamy w prawo w wąską, asfaltową drogę, która wzdłuż potoku prowadzi nas coraz wyżej przez zabudowania Krośnicy, aż do końca wsi (od skrzyżowania ok. 2,2 km).

Krośnica (wyprawa na Lubań)Krośnica (wyprawa na Lubań)

 

 

 

 

 

 

Tu kończy się asfalt. Jedziemy jeszcze ok. 150m na rozległy, utwardzony plac, na którym często składowane są pnie drzew ściągane z górnych partii lasu. Na czas wycieczki to będzie nasz parking. Miejsce to oczywiście nie jest w żaden sposób strzeżone. Wielokrotnie zostawialiśmy w tym miejscu nasze pojazdy, nigdy nic złego im się nie stało. Samochód należy tak zaparkować, aby nie przeszkadzał w przejeździe ewentualnym ciągnikom do transportu drewna.