Bad Kleinkirchheim to różnorodny i przyjazny rodzinom region narciarski w austriackich Górach Nockberge (Alpy Gurktalskie) w Karyntii. Ponad 100 km tras narciarskich o wszystkich trudnościach poprowadzonych jest na wysokości od 1100 m do 2055 m, a sprawną obsługę zapewniają 24 wyciągi i kolejki linowe. Najbardziej zaawansowani narciarze mogą spróbować swoich sił na trasie Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Dodatkową atrakcją regionu są baseny i spa termalne, gdzie po nartach można zrelaksować się i odpocząć.

Na początek rzut oka na mapę regionu (kliknij, aby przejść do mapy interaktywnej)

Interaktywna mapa regionu Bad Kleinkirchheim to różnorodny i przyjazny rodzinom region narciarski w austriackich Górach Nockberge (Alpy Gurktalskie) w Karyntii. Ponad 100 km tras narciarskich o wszystkich trudnościach poprowadzonych jest na wysokości od 1100 m n.p.m. do 2055 m n.p.m., a sprawną obsługę zapewniaja 24 wyciągi i kolejki linowe. Wszyscy narciarze znajdą tu dla siebie odpowiednie stoki, a najbardziej zaawansowani mogą spróbować swoich sił na trasie Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Dodatkową atrakcją regionu są baseny i spa termalne, gdzie po nartach można zrelaksować się odpocząć. Na początek rzut oka na mapę regionu Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim trasy Bad Kleinkirchheim to rodzinna miejscowość  Franza Klammera – legendy narciarstwa alpejskiego. Jest tu kilka naprawdę wymagających stoków zjazdowych, na których odbywają się zawody Pucharu Świata, ale trasy na swoją miarę znajdzie tu każdy narciarz. Jak przystało na nowoczesny ośrodek narciarski znajdziemy tu wszystko co potrzebne do spędzenia udanego urlopu w górach.

Ośrodek jest otwarty 07.12.2023 – 01.04.2024

Skipassy

Ceny skipassów są zróżnicowane w zależności od sezonu, ale też uwzględniają korzystanie z łaźni termalnych.

Pełny cennik uwzględniający sezony narciarskie, grupy wiekowe, rodzaje karnetów i różnego rodzaju oferty specjalne dostępny jest na stronie CENNIK

Skifahren Panorama Biosphaerenpark © BRM - Mathias Praegant

Skifahren Panorama Biosphaerenpark © BRM – Mathias Praegant

Bad Kleinkirchheim Ršmerbad, Therme und Piste Foto Copyright by Johannes Puch www.johannespuch.at

Bad Kleinkirchheim Ršmerbad, Therme und Piste Foto Copyright by Johannes Puch www.johannespuch.at

Po nartach możemy skorzystać z oferty dwóch ośrodków termalnych:  Römerbad Thermal Spa i Family & Health Spa St. Kathrein. Znajdziemy tu różnego typu sauny, baseny termalne (w tym otwarte) i gabinety odnowy.
Bad Kleinkirchheim spa

Jak przystało na Karyntię wszędzie spotkamy restauracje i górskie chaty na stokach, gdzie możemy próbować tradycyjnych potraw regionalnych.
Kuchnia regionalna 

Komunikację w regionie zapewniają darmowe Ski Thermen Busy, dzięki którym bez problemu dojedziemy na stoki i do term.

Langlaufen Skaten © BRM - Mathias Praegant

Langlaufen Skaten © BRM – Mathias Praegant

Ski Thermen Bus

Oprócz stoków zjazdowych w rejonie jest wiele tras na narty biegowe i ciekawych propozycji do jazdy na sankach.

Możemy też wybrać się na wycieczki skiturowe.

Oczywiście do dyspozycji mamy wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego  oraz szkoły narciarskie .

 

Schneeschuhwandern Maibrunn © MS Photography ARGE Naturerleben - Michael Stabentheiner

Schneeschuhwandern Maibrunn © MS Photography ARGE Naturerleben – Michael Stabentheiner

Bad Kleinkirchheim – informacje praktyczne

Wszystkie inne niezbędne informacje można śledzić online:

kamerki na stokach      prognoza pogody    otwarte trasy i kolejki

Rodeln © MS Photography ARGE Naturerleben - Michael Stabentheiner

Rodeln © MS Photography ARGE Naturerleben – Michael Stabentheiner

Dojazd z Polski do Karyntii

Sonnenskilauf Panorama © BRM - Franz Gerdl

Sonnenskilauf Panorama © BRM – Franz Gerdl

Do Bad Kleinkirchheim najwygodniej jest dojechać z Polski samochodem. Z Warszawy podróż zajmie nam ok. 10:20 h (980 km), z Krakowa ok. 8 h (770 km), a z Wrocławia ok. 8:40 h (840 km). Większość trasy pokonujemy autostradami, pamiętajmy o wykupieniu odpowiednich winiet. Trasa dojazdu do Karyntii przebiega przez Wiedeń, więc jeżeli mamy zamiar podróżować z przerwą, to warto zaplanować krótkie zwiedzanie miasta. Noclegi w Wiedniu i okolicy znajdziemy online na stronie: NOCLEGI  w WIEDNIU

Ubezpieczenie na narty

Przed wyjazdem koniecznie musimy wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Pomimo, że w Austrii obowiązują nasze karty EKUZ, które gwarantują nam zwrot z NFZ pewnych kosztów opieki zdrowotnej, musimy zadbać o pełne bezpieczeństwo.

Winterwandern Panoramaweg © BRM - Gerhard Ortner

Winterwandern Panoramaweg © BRM – Gerhard Ortner

Przypominamy, że w Austrii (i innych krajach alpejskich) wszystkie akcje ratownicze i poszukiwawcze są płatne. Dodatkowo nie wszystkie usługi medyczne są refundowane. Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna (OC), czyli kwestia poniesienia kosztów związanych za spowodowanie (nawet nieumyślne) szkód na mieniu lub zdrowiu innych osób, np. spowodowanie kolizji narciarskiej. Dodatkowo możemy zadbać o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, itp.
Na stronie UBEZPIECZENIA NA NARTYoferujemy możliwość wyboru i zakupu online najlepszych polis turystycznych uwzględniających sporty zimowe.

 

 

Noclegi w Bad Kleinkirchheim

Region Bad Kleinkirchheim ma bogatą i różnorodną ofertę noclegową – od najtańszych pokoi, poprzez apartamenty, pensjonaty po luksusowe hotele. Wybór zależy już tylko od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfeli. Największy wybór ofert znajdziemy na NOCLEGI w BAD KLEINKIRCHHEIM

Przed dokonaniem rezerwacji możemy dokładnie zapoznać się z ofertą i ocenami użytkowników, a po zawarciu online umowy mamy gwarancję rezerwacji. Wybierając lokalizację naszej kwatery zwróćmy uwagę na odległość od tras narciarskich, restauracji, sklepów i innych atrakcji. Jeżeli nie chcemy dojeżdżać samochodem do wyciągów to sprawdźmy plan komunikacji skibusów. Oczywiście najlepiej znaleźć zakwaterowanie na stoku, gdzie będziemy mogli wyruszać i wracać od razu na nartach, ale takie miejscówki kosztują trochę więcej.

Skifahren Vater Sohn Panorama © BRM - Mathias Praegant

Skifahren Vater Sohn Panorama © BRM – Mathias Praegant