Dolomity to przede wszystkim wspaniałe górskie krajobrazy ze szczytami o niepowtarzalnych kształtach uznane przez UNESCO za światowe dziedzictwo przyrody. Wśród nich znajduje się ośrodek narciarski Tre Cime / 3 Zinnen Dolomites, który oferuje 115 km świetnie przygotowanych tras o różnej trudności. Dodatkowymi atutami regionu jest 300 słonecznych dni w roku i kuchnia regionalna Południowego Tyrolu.

Kliknij w mapę powyżej, aby pobrać ją w formacie pdf.

3 Zinnen trasyPołączone wyciągami narciarskimi stoki gór Helm, Stiergarten i Rotwand tworzą centrum ośrodka narciarskiego Tre Cime Dolomity położonego w dolinie Val Pusteria. Liczne wyciągi i kolejki (w tym 6 gondolowych) obsługują trasy zjazdowe od wysokości 1200 m n.p.m. do 2033 m n.p.m. Sezon narciarski rozpoczyna się 1 grudnia 2023.

Skipassy

W ramach karnetu narciarskiego Tre Cime Dolomity można też korzystać z wyciągów Prags, Rienz Skicenter w miasteczku Dobbiaco, Waldheim w miasteczku Sesto i Kreuzberg.

 

Dodatkowo można wykupić karnety, których część jest do wykorzystania w kompleksie Dolomiti Superski. Pełny cennik uwzględniający sezony narciarskie, grupy wiekowe, rodzaje karnetów i różnego rodzaju oferty specjalne dostępny jest na stronie CENNIK

Giro delle Cime

Polecamy przejazd trasą „Giro delle Cime” o długości 34 kilometrów i 5600 m przewyższenia. Jest to narciarska podróż kolejnymi wyciągami i trasami zjazdowymi z Versciaco na górę Rotwand nad Sesto i z powrotem. Wyprawę można przedłużyć, aż do  Ski Area Val Comelico przejeżdżając tzw. „Grande Giro delle Cime”. Dokładny opis tras znajduje się na stronie GIRO DELLE CIME.

Kuchnia regionalna

Wyśmienite jedzenie na stoku to jeden z priorytetów w regionie Tre Cime. Można skosztować tu alpejskich dań kuchni śródziemnomorskiej, ale też makaronów i pierogów podawanych przez autentycznych właścicieli chat! RESTAURACJE NA STOKACH

Dodatkowe atrakcje

Oprócz stoków zjazdowych możemy skorzystać z wielu innych atrakcji takich jak:

Trasy na narty biegowe

Wycieczki skiturowe

Stoki do jazdy na sankach

Wieczorna jazda na oświetlonym stoku

Najmłodsi (i nie tylko) mogą wziąć udział w lepieniu gigantycznych bałwanów, których cała rodzina stoi na górnej stacji kolejki na Rotwand lub nakarmić stado prawdziwych reniferów.

Dla odważnych jest też oferta „przejażdżki” ratrakiem na trasie Holzriese o nachyleniu do 72% – Free Fall Ride.

Ski train & ski bus

Na terenie całego Południowego Tyrolu, czyli również w regionie Tre Cime, funkcjonuje karta The Holidaypass, która upoważnia do korzystanie z całej infrastruktury komunikacyjnej za darmo, w tym z połączeń kolejowych specjalnego Ski Pustertal Express. Kartę otrzymamy od wszystkich gospodarzy, którzy są członkami lokalnych stowarzyszeń turystycznych uczestniczących w programie.

Goście ośrodka mają do dyspozycji nowoczesne Service Center PUNKA , które obejmuje kasy kolejek, szkołę narciarską, wypożyczalnię, przechowalnię, sklep, bar apres-ski i restaurację.

Wszystkie inne niezbędne informacje można śledzić online:

kamerki na stokach      aktualne warunki    otwarte trasy i kolejki

Dojazd do Sesto w Dolimitach Sextenerskich

Do Sesto najwygodniej jest dojechać z Polski samochodem. Z Warszawy podróż zajmie nam ok. 13:20 h (1200 km), z Krakowa ok. 11 h (990 km), a z Wrocławia ok. 10:30 h (1025 km). Większość trasy pokonujemy autostradami, pamiętajmy o wykupieniu odpowiednich winiet. Z Warszawy i Krakowa najlepiej jest jechać przez Wiedeń, a z Wrocławia przez Monachium i Przełęcz Brenner (opłata dodatkowa 9,50 €). Jadąc z Warszawy lub dalsza dobrze zaplanować przerwę w podróży, np. na krótkie zwiedzanie Wiednia. Noclegi w Wiedniu i okolicy znajdziemy online na stronie: NOCLEGI W WIEDNIU

Ubezpieczenie na narty

Przed wyjazdem koniecznie musimy wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Pomimo, że we Włoszech obowiązują nasze karty EKUZ, które gwarantują nam zwrot z NFZ pewnych kosztów opieki zdrowotnej, musimy zadbać o pełne bezpieczeństwo.

Przypominamy, że we Włoszech (i innych krajach alpejskich) wszystkie akcje ratownicze i poszukiwawcze są płatne. Dodatkowo nie wszystkie usługi medyczne są refundowane. Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna (OC), czyli kwestia poniesienia kosztów związanych za spowodowanie (nawet nieumyślne) szkód na mieniu lub zdrowiu innych osób, np. spowodowanie kolizji narciarskiej. Dodatkowo możemy zadbać o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, itp.
Na stronie UBEZPIECZENIA NA NARTY oferujemy możliwość wyboru i zakupu online najlepszych polis turystycznych uwzględniających sporty zimowe.

 

Noclegi w Tre Cime / 3 Zinnen

Region Tre Cime / 3 Zinnen Dolomites ma bogatą i różnorodną ofertę noclegową – od najtańszych pokoi, poprzez apartamenty, pensjonaty po luksusowe hotele. Wybór zależy już tylko od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfeli. Największy wybór ofert znajdziemy na NOCLEGI w TRE CIME / 3 ZINNEN DOLOMITES

Przed dokonaniem rezerwacji możemy dokładnie zapoznać się z ofertą i ocenami użytkowników, a po zawarciu umowy online mamy gwarancję rezerwacji. Wybierając lokalizację naszej kwatery zwróćmy uwagę na odległość od tras narciarskich, restauracji, sklepów i innych atrakcji. Jeżeli nie chcemy dojeżdżać samochodem do wyciągów to sprawdźmy warunki komunikacji (np. Ski Pustertal Express) dla wybranej oferty noclegu. Oczywiście najlepiej znaleźć zakwaterowanie na stoku, gdzie będziemy mogli wyruszać i wracać od razu na nartach, ale takie miejscówki kosztują trochę więcej.