Położony w Tyrolu ośrodek narciarski Mayrhofen jest dobrze znany europejskim miłośnikom białego szaleństwa. Jest lubiany zarówno przez początkujących i doskonalących swoją technikę  narciarzy, jak i tych najbardziej wymagających – ci przyjeżdżają tu, aby sprawdzić swoje umiejętności na słynnej czarnej trasie Harakiri.

Zobacz dodatkowe informacje:

DOJAZD     POGODA       UBEZPIECZENIA


Więcej informacji praktycznych w panelu bocznym (PC) lub na końcu artykułu (mobilne).

Mayrhofner Bergbahnen

Mayrhofen nartyOśrodek oferuje 57 nowoczesnych wyciągów i 136 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności:

Łącznie z obszarem Zillertal Superskipass daje możliwość korzystania z 79 wyciągów i 508 km tras zjazdowych.

Ośrodek Mayrhofen od polskiej granicy w Gorzyczkach (autostrada A1) dzieli zaledwie 750 km.

Mayrhofen obejmuje 2 tereny narciarskie: Ahorn i Penken.
Mniejsze Ahorn, jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz dla początkujących i doskonalących technikę narciarzy. Tutaj znajduje się m.in. hotel igloo – White Lounge

mayrhofner bergbahnen, ahorn, kampagne 2015 FOTO: Frank Bauer

Funslope on Leisure Mountain Ahorn, Mayrhofen. Photo: Mayrhofner Bergbahnen.

Penken to świetna propozycja dla bardziej zaawansowanych narciarzy i dla szukających naprawdę mocnych wrażeń – tutaj właśnie znajdują się słynne czarne trasy „Harakiri” i „Devil’s run”. Penken jest także częścią rejonu Zillertal 3000 (Penken, Eggalm, Rastkogel i Horberg).

Mayrhofner Bergbahnen

Zimowe atrakcje w Mayrhofen

Ahorn Funslope – miejsce i do śnieżnej zabawy i służące nauce koordynacji : fale, rynny śnieżne, ostre zakręty.
zobacz więcej – Ahorn Funslope

mayrhofner bergbahnen, ahorn, kampagne 2015 FOTO: Frank Bauer

Funslope on Leisure Mountain Ahorn, Mayrhofen. Photo: Mayrhofner Bergbahnen

Vans Penken Parkjeden z najlepszych snowparków w Europie. Posiada siedem obszarów o różnym stopniu zaawansowania. Szybkie przemieszczanie się w górę zapewnia 4 osobowy wyciąg krzesełkowy oraz orczyk.
zobacz więcej – Vans Penken Park

Vans Penken Park foto: Patrick Steiner

Vans Penken Park, Rider: Peter Walchhofer, photo: Patrick Steiner

White Lounge – oryginalny hotel igloo (teren Ahorn) znajdujący się na wys. 2000 m n.p.m.. W ciągu dnia można na tarasie odpocząć, natomiast dla korzystających z apartamentów dodatkową atrakcją będzie nocna wycieczka z pochodniami.
zobacz więcej – White Lounge

Mayrhofner Bergbahnen - White Loung - lodowy bar

Harakiri” – legendarna trasa, która należy do najtrudniejszych w austriackiej części Alp. Jej całkowita długość wynosi 2 km, ale słynne 78 % nachylenia znajduje się na odcinku 400 m długości. Harakiri jest wyzwaniem nie tylko dla narciarzy i snowbordzistów. Wymaga też specjalnych umiejętności od przygotowujących stok: ratrak wciągany jest za pomocą specjalnej wciągarki. Zainteresowanym przejazdem Harakiri poleca się sprawdzenie swoich umiejętności na trasie 12 – „Devil’s run”. Stroma części na końcu stoku nazywana jest “Harakiri Test.”
zobacz więcej – Harakiri

Słynna czarna trasa zjazdowa „Harakiri”

Harakiri slope on Action Mountain Penken, Mayrhofen. Photo: Mayrhofner Bergbahnen

Snow Limo Tours – trasy dla miłośników jazdy na sankach. Świetna zabawa nie tylko dla dzieci, może być urozmaiceniem i dodatkową atrakcją w czasie dłuższego zimowego pobytu.

zobacz więcej – Snow Limo Tours

Propozycje narciarskich wycieczek w Mayrhofen

Mayrhofner Bergbahnen wycieczki mapa

1. Ahorn Family Tour – wycieczka dla początkujących i rodzin z dziećmi. Jej trasa przebiega przez mniej uczęszczany rejon, po drodze możliwość oglądania wspaniałych panoram oraz możliwość odpoczynku i posiłku w oryginalnej restauracji Igloo Bar i Igloo Hotel White Lounge.

2. Penken Beginner’s Tour – jazda po niebieskich trasach, ciekawa propozycja dla rodzin i początkujących narciarzy, zabawa połączona z doskonaleniem jazdy.

3. The XXL Tour – ski safari – przejazd po najciekawszych trasach regionu. Propozycja dla dobrze jeżdżących (trasy czerwone)

4. Altitude Guzzler Tour – narciarska przygoda i zabawa w jednym, dla ambitnych i doświadczonych narciarzy. Przy przejeździe zaproponowanymi trasami – czerwonymi i czarnymi – pokonuje się różnicę wysokości 13.000 metrów. Po przejechaniu trasy można otrzymać specjalny certyfikat. Dodatkowo, na zakończenie sezonu spośród uczestników touru rozlosowywany jest karnet na następny sezon.

5. Fun + Action Tour – zabawa dla szukających naprawdę dużych emocji; na trasie przejazdu znajduje się zarówno Fun park, jak i czarne trasy: legendarna „Harakiri” i „Devil’s run”. Są tu 2 opcje bardzo urozmaiconych wycieczek

Dokładny opis tras wycieczek wraz z mapkami – wycieczki narciarskie

 Jak zorganizować samodzielnie wyjazd do Mayrhofen?

Jeżeli chcemy samodzielnie zorganizować wyjazd na narty powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych zagadnień, a mianowicie:

  • warunSłynna czarna trasa zjazdowa „Harakiri”ki pogodowe i śniegowe
  • mapy tras
  • nocleg
  • skipassy
  • ubezpieczenie
  • dojazd

Dokładne omówienie poszczególnych tematów, porady i przydatne linki znajdują się poniżej w tekście.

Gdzie znaleźć informacje o Mayrhofen?

Podstawowym adresem internetowym, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje jest serwis: http://www.mayrhofner-bergbahnen.com/

Strona www Mayrhofner Bergbahnen

Strona jest dostępna w dwóch wersjach językowych:  niemieckiej i angielskiej.

Mayrhofen  – bieżące raporty pogodowe i narciarskie

Prognoza pogody

Warunki śniegowe

Wszystkie bieżące informacje dotyczące tras i czynnych wyciągów znajdziemy na Interaktywnej Mapie regionu narciarskiego Mayrhofner Berrgbahn

Mayrhofen - interaktywna mapa tras i wyciągów

Jeżeli chcemy naocznie sprawdzić, jak wyglądają trasy ośrodka – możemy skorzystać z wielu kamerek zainstalowanych w różnych punktach regionu: kamerki

Mayrhofner Bergbahnen

Mayrhofen – noclegi

Serwis rezerwacji noclegów dla całego regionu Zillertal dostępny jest na stronach serwisu Zillertal.at, ale możemy oczywiście skorzystać z Booking Com, gdzie znajdziemy równie dużo ofert z całego regionu Mayrhofen-Hippach- NOCLEGI

Przy wyborze odpowiedniego lokum warto pamiętać, że rodzaj noclegu to nie tylko cena, komfort i atrakcje dodatkowe (basen, sauna, transport na stok). Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów: czy można do niego łatwo dojechać samochodem, jak blisko do tras zjazdowych (idealnie byłoby, gdybyśmy nie musieli dojeżdżać), jak daleko znajdują się sklepy, restauracje lub interesujące nas atrakcje. Tutaj pomocą będzie interaktywna mapa Mayrhofen

Mayrhofen - mapa interaktywna

Mayrhofen – skipassy

W rejonie Mayrhofen mamy do wyboru:

  • skipassy lokalne dla Mayrhofen (Ahorn, Penken, Rastkogel and Eggalm) na 1 lub 1,5 dnia w różnych konfiguracjach
  • skipassy na cały region Zillertal na 2 i więcej dni

Komplet informacji o skipassach

Mayrhofner Bergbahnen

Oczywiście musimy pamiętać o ubezpieczeniu ewentualnych kosztów ratownictwa górskiego. Szczegółowo piszemy o tym w zakładce UBEZPIECZENIE.

O tym, jak dojechać z Polski samochodem do Mayrhofen piszemy w zakładce DOJAZD.

Ogólne informacje dotyczące dojazdu do do Mayrhofen znajdziemy tutaj