Położony w Tyrolu ośrodek narciarski Mayrhofen jest dobrze znany europejskim miłośnikom białego szaleństwa. Jest lubiany zarówno przez początkujących i doskonalących swoją technikę narciarzy, jak i tych najbardziej wymagających, którzy przyjeżdżają tu, aby sprawdzić swoje umiejętności na słynnej czarnej trasie Harakiri.

Zobacz dodatkowe informacje:

DOJAZD       SŁOWNIK       POGODA

UBEZPIECZENIA online

NOCLEGI online
Więcej praktycznych informacji – w panelu bocznym (PC) lub na dole strony (mobile).


Mayrhofner Bergbahnen

Mayrhofen - trasy zjazdoweOśrodek oferuje 58 nowoczesnych wyciągów i 142 kilometry tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Mayrhofen wchodzi w skład kompleksu narciarskiego Zillertal, który łącznie daje możliwość korzystania z 180 wyciągów i 535 km tras zjazdowych.

Kliknięcie w poniższy obraz uruchomi interaktywną mapę regionu z aktualnymi danymi o wyciągach, trasach, restauracjach, itp.

Mapa regionu Mayerhofen

Mapa regionu Mayerhofen

Mayrhofen obejmuje 2 tereny narciarskie: Ahorn i Penken.

Mniejsze Ahorn, jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi oraz dla początkujących i doskonalących technikę narciarzy. Tutaj znajduje się m.in. hotel igloo – White Lounge.

Penken to świetna propozycja dla bardziej zaawansowanych narciarzy i dla szukających naprawdę mocnych wrażeń – tutaj właśnie znajdują się słynne czarne trasy „Harakiri” i „Devil’s run”. Penken jest także częścią rejonu Zillertal 3000 (Penken, Eggalm, Rastkogel i Horberg).

Mayrhofner Bergbahnen

Zimowe atrakcje w Mayrhofen

Ahorn Funslope – miejsce i do śnieżnej zabawy i służące nauce koordynacji : fale, rynny śnieżne, ostre zakręty.

Vans Penken Parkjeden z najlepszych snowparków w Europie. Posiada siedem obszarów o różnym stopniu zaawansowania. Szybkie przemieszczanie się w górę zapewnia 4 osobowy wyciąg krzesełkowy oraz orczyk.
zobacz więcej – Vans Penken Park

Vans Penken Park foto: Patrick Steiner

Vans Penken Park foto: Patrick Steiner

Mayrhofner Bergbahnen - White Loung - lodowy bar

Mayrhofner Bergbahnen – White Loung – lodowy bar

White Lounge – oryginalny hotel igloo (teren Ahorn) znajdujący się na wys. 2000 m n.p.m.. W ciągu dnia można na tarasie odpocząć, natomiast dla korzystających z apartamentów dodatkową atrakcją będzie nocna wycieczka z pochodniami.

“Harakiri”

Harakiri” – legendarna trasa, która należy do najtrudniejszych w austriackiej części Alp. Jej całkowita długość wynosi 2 km, ale słynne 78 % nachylenia znajduje się na odcinku 400 m długości. Harakiri jest wyzwaniem nie tylko dla narciarzy i snowbordzistów. Wymaga też specjalnych umiejętności od przygotowujących stok: ratrak wciągany jest za pomocą specjalnej wciągarki. Zainteresowanym przejazdem Harakiri poleca się sprawdzenie swoich umiejętności na trasie 12 – „Devil’s run”. Stroma części na końcu stoku nazywana jest “Harakiri Test.” Zobacz więcej – Harakiri.

Słynna czarna trasa zjazdowa „Harakiri”

Słynna czarna trasa zjazdowa „Harakiri” – Harakiri slope on Action Mountain Penken, Mayrhofen. Photo: Mayrhofner Bergbahnen

Warunki termiczne w regionie umożliwiają uprawianie paralotniarstwa. Starty odbywają się z dwóch stacji Kombibahn i Knorren. Możliwe są też loty tandemowe.

W ofercie turystycznej znajdują się też piesze wycieczki górskie, jazda na sankach i wiele innych atrakcji.

Mayrhofen Ahorn

Mayrhofen  – bieżące raporty pogodowe i narciarskie, kolejki, skipassy

Podstawowym adresem internetowym, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje jest serwis: http://www.mayrhofner-bergbahnen.com/.

Prognoza pogody

Kamerki

Warunki śniegowe

Kolejki i wyciągi

Mayrhofen – skipassy: skipassy

W rejonie Mayrhofen mamy do wyboru:

  • skipassy lokalne dla Mayrhofen (Ahorn, Penken, Rastkogel and Eggalm) na 1 lub 1,5 dnia w różnych konfiguracjach
  • skipassy na cały region Zillertal na 2 i więcej dni.

Bieżące informacje dotyczące tras i czynnych wyciągów znajdziemy na interaktywnej mapie regionu narciarskiego Mayrhofner Berrgbahn.

Mapa interaktywana Mayrhofen

 

Mayrhofner Bergbahnen

Mayrhofen – noclegi

Region Doliny Zillertal ma bogatą i różnorodną ofertę noclegową – od najtańszych pokoi, poprzez apartamenty, pensjonaty po luksusowe hotele. Wybór zależy już tylko od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfeli. Największy wybór ofert znajdziemy na NOCLEGI w MAYRHOFEN

Przed dokonaniem rezerwacji możemy dokładnie zapoznać się z ofertą i ocenami użytkowników, a po zawarciu online umowy mamy gwarancję rezerwacji. Wybierając lokalizację naszej kwatery zwróćmy uwagę na odległość od tras narciarskich, restauracji, sklepów i innych atrakcji. Jeżeli nie chcemy dojeżdżać samochodem do wyciągów to sprawdźmy plan komunikacji skibusów. Oczywiście najlepiej znaleźć zakwaterowanie na stoku, gdzie będziemy mogli wyruszać i wracać od razu na nartach, ale takie miejscówki kosztują trochę więcej. Przy doborze odpowiedniej kwatery pomocna będzie interaktywna mapa Mayrhofen.

Mayrhofen - mapa interaktywnaMayrhofner Bergbahnen

Ubezpieczenie na narty

Przed wyjazdem koniecznie musimy wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Pomimo, że w Austrii obowiązują nasze karty EKUZ, które gwarantują nam zwrot z NFZ pewnych kosztów opieki zdrowotnej, musimy zadbać o pełne bezpieczeństwo.

Przypominamy, że w Austrii (i innych krajach alpejskich) wszystkie akcje ratownicze i poszukiwawcze są płatne. Dodatkowo nie wszystkie usługi medyczne są refundowane. Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna (OC), czyli kwestia poniesienia kosztów związanych za spowodowanie (nawet nieumyślne) szkód na mieniu lub zdrowiu innych osób, np. spowodowanie kolizji narciarskiej. Dodatkowo możemy zadbać o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, itp.
Na stronie UBEZPIECZENIA NA NARTY  oferujemy możliwość wyboru i zakupu online najlepszych polis turystycznych uwzględniających sporty zimowe.

 

O tym, jak dojechać z Polski samochodem do Mayrhofen piszemy w zakładce DOJAZD.