Otwarta w lipcu 2023 r. ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach to duża atrakcja regionu. Drewniany chodnik o długości 1020 m poprowadzono na wysokości 17 m, w najwyższym miejscu wznosi się na wysokość 22 m. Wzdłuż ścieżki znajduje się też 8 przystanków edukacyjnych i 6 sprawnościowych oraz tarasy i punkty widokowe, z których można podziwiać m.in. Pasmo Brzanki (Morgi, Międzoń, Brzanka).

„Ścieżka w koronach drzew” wraz z Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej i łączącym je Szlakiem Nietoperzowym są elementem dużego projektu pn. „ZIEMIA – WODA – POWIETRZE Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach”.

Ścieżka w koronach drzew to nie jedyna atrakcja Ciężkowic. Znajduje się tu jeszcze kilka ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, m.in.: Park Zdrojowy i Skamieniałe Miasto.

Zdjęcia – Paulina Mysza

Wzdłuż ścieżki znajduje 8 przystanków edukacyjnych (ekologiczno – przyrodniczych) z informacjami o faunie i florze Pogórza Ciężkowickiego.

Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach to ciekawy pomysł na rodzinne spacery, także z małymi dziećmi. Trasa jest dostępna dla wózków dziecięcych oraz dla osób niepełnosprawnych. Oprócz przystanków edukacyjnych, znajdują się też przystanki sprawnościowe.

Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach – informacje praktyczne

 • Ścieżka otwarta jest dla odwiedzających w godz. 10:00 – 18.00
 • Adres – Zakole 12, 33-190 Ciężkowice.
 • Wejście na Ścieżkę w Koronach Drzew jest płatne.
  Bilety (ceny obowiązujące w 2023 r.):
  – bilet normalny kosztuje 40 złotych,
  – bilet ulgowy 35 złotych
  – dzieci do 4 lat korzystają bezpłatnie
  Można kupić bilety łączone – wejście na Ścieżkę w Koronach Drzew, do Skamieniałego Miasta oraz do Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.
 • Kupno biletów: w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej przy Parkowej 4 w Ciężkowicach oraz przez Internet: https://tubijeserce-pogorza.pl/sprzedaz-internetowa/
 • Ścieżka udostępniona jest dla osób niepełnosprawnych.
 • Obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt (ze względów bezpieczeństwa).
 • Dojazd – Ciężkowice leżą w powiecie tarnowskim. Z Tarnowa to ok. 35 km w kierunku Nowego Sącza.
 • Punkt Informacji Turystycznej w Skamieniałym Mieście – tel. 14 67 67 664 wew. 27.

Ścieżka w koronach drzew to nie jedyna atrakcja Ciężkowic. Znajduje się tu jeszcze kilka ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, m.in.: Park Zdrojowy i Skamieniałe Miasto.