Zillertal  – największa na świecie dolina narciarska, jest idealny do uprawiania niezliczonych sportów zimowych. 180 najnowocześniejszych wyciągów zapewnia szybki i komfortowy transport z poziomu 630 metrów aż na wysokość do 3250 metrów n.p.m., gdzie można szusować na lodowcu.

Kompleks Zillertal to 535 kilometrów świetnie przygotowanych tras narciarskich z licznymi atrakcjami, pięknie położonymi chatami i restauracjami serwującymi regionalne potrawy oraz nowoczesną infrastrukturą turystyczną w dolinach.Zillertal - trasy
Zillertal jest podzielony na 4 obszary narciarskie:

Fügen-Kaltenbach 
Zillertal Arena
Mayrhofen-Hippach
Tux-Finkenberg

Kliknij w obraz mapy aby przejść do mapy interaktywnej

O warunkach na stokach i dostępności wyciągów w całym regionie Zillertal najszybciej dowiemy się z interaktywnej mapy obejmującej wszystkie 4 regiony. Z mapy można też bezpośrednio przejść do obrazu z kamer internetowych.

Rozkłady jazdy kolei linowych w poszczególnych regionach różnią się nieco między sobą. Pełne zestawienie czasu pracy wyciągów znajdziemy na stronie koleje linowe

 

Zillertal Superskipass obowiązuje od 07.12.2019 do 19.04.2020 dla wszystkich 4  terenów narciarskich (Hochzillertal-Hochfügen-Spieljoch, Zillertal Arena, Mayrhofner Bergbahnen, Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000) bez podziału na sezony (cena jest stała).

Można dowolnie wybierać okres ważności Superskipass od Zillertal2 do 21 dni. Karnety narciarskie na okres do 1,5 dnia są dostępne tylko dla poszczególnych obszarów narciarskich.

Za 6 dniowy karnet zapłacimy:
– dla osoby dorosłej 266,50 €  (ur. przed 2001),
– młodzież 213  € (ur. 2001 – 2004),
– dzieci 120 € (ur. 2005 – 2013)

Dzieci urodzone po 1 stycznia 2014 – jeżdżą w towarzystwie opiekuna za darmo.

Komplet informacji o karnetach narciarskich znajdziemy na stronie Zillertal Superskipass

Zillertal

Kompleks Zillertal zapewnia oczywiście wiele innych atrakcji takich jak:

Zillertal

Komunikacja
Wszyscy posiadający ważną kartę ZillertaTuxer Sportbusl Superskipass lub kartę Tirol Snow Card mogą bezpłatnie korzystać z usług transportu publicznego do i z powrotem z dolnej stacji kolejki linowej.
Dotyczy to wszystkich lokalnych autobusów dla narciarzy i regularnych linii pociągów i autobusów  (stowarzyszenia transportu publicznego „Zillertaler Verkehrsbetriebe”). Dokładne rozkłady jazdy poszczególnych linii znajdują się na stronie transport.

Zillertal

Dojazd do Doliny Zillertal
Najprościej do Zell am Ziller dotrzemy samochodem. Z Warszawy możemy jechać przez Drezno i Monachium – ok. 10:50 h (1127 km) lub przez Salzburg – ok. 10:50 h (1132 km). Z Wrocławia przez Drezno i Monachium ok. 7:50 h (874 km) i z Krakowa ok. 8:50 h (925 km) przez Salzburg. Większość trasy pokonujemy autostradami, pamiętajmy o wykupieniu odpowiednich winiet. Jadąc przez Salzburg na pewno warto się tu zatrzymać na jeden nocleg i zwiedzić piękne miasto Mozarta: NOCLEGI W SALZBURGU

Mayrhofen – noclegiZillertal
Region Doliny Zillertal ma bogatą i różnorodną ofertę noclegową – od najtańszych pokoi, poprzez apartamenty, pensjonaty po luksusowe hotele. Wybór zależy już tylko od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfeli. Największy wybór ofert znajdziemy na NOCLEGI w ZILLERTAL
Przed dokonaniem rezerwacji możemy dokładnie zapoznać się z ofertą i ocenami użytkowników, a po zawarciu online umowy mamy gwarancję rezerwacji. Wybierając lokalizację naszej kwatery zwróćmy uwagę na odległość od tras narciarskich, restauracji, sklepów i innych atrakcji. Jeżeli nie chcemy dojeżdżać samochodem do wyciągów to sprawdźmy plan komunikacji skibusów. Oczywiście najlepiej znaleźć zakwaterowanie na stoku, gdzie będziemy mogli wyruszać i wracać od razu na nartach, ale takie miejscówki kosztują trochę więcej.

Zillertal

Ubezpieczenie na narty
Przed wyjazdem koniecznie musimy wykupić odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Pomimo, że w Austrii obowiązują nasze karty EKUZ, które gwarantują nam zwrot z NFZ pewnych kosztów opieki zdrowotnej, musimy zadbać o pełne bezpieczeństwo.
Przypominamy, że w Austrii (i innych krajach alpejskich) wszystkie akcje ratownicze i poszukiwawcze są płatne. Dodatkowo nie wszystkie usługi medyczne są refundowane. Bardzo ważnym elementem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna (OC), czyli kwestia poniesienia kosztów związanych za spowodowanie (nawet nieumyślne) szkód na mieniu lub zdrowiu innych osób, np. spowodowanie kolizji narciarskiej. Dodatkowo możemy zadbać o ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, itp.
Na stronie UBEZPIECZENIA oferujemy możliwość wyboru i zakupu online najlepszych polis turystycznych uwzględniających sporty zimowe.

Zillertal