Kamerki w górach

Kasprowy Wierch

Hermagor: Nassfeld − Gartnerkofel

Kuźnice: Kasprowy Wierch Dolina Gąsienicowa. System monitoringu pogody TOPR

Bukowina Tatrzańska: Rzeczpospolita

Bukowina Tatrzańska: Rzeczpospolita

Bukowina Tatrzańska: Rzeczpospolita: Odtwarzanie 24 godziny

Bardzo urozmaicona i piękna widokowo wycieczka w Tatrach Słowackich. Na trasie znajdują się aż 4 schroniska, w tym Rainerowa Chatka będąca najstarszym zachowanym schroniskiem tatrzańskim. Już od samego początku czeka nas dużo atrakcji. Najpierw jest to wyjazd kolejką do Skalnatego Plesa, skąd możemy podziwiać olbrzymie skalne ściany Łomnicy. Piękny jest też spacer malowniczym szlakiem Tatrzańskiej Magistrali do Schroniska Zamkowskiego i przejście obok Wodospadu Olbrzymiego. Kulminacją naszej przygody jest odwiedzenie grupy Wodospadów Zimnej Wody. Wycieczkę kończy przejazd kolejką terenowo – linową z Hrebienka do Starego Smokowca i powrót elektriczką do Tatrzańskiej Łomnicy.
Cała trasa jest równocześnie bardzo łatwa, dostępna także dla rodzin z dziećmi.Booking.com

Kraj: SłowacjaSkalnate Pleso
Rejon: Tatry Wysokie
Punkt wyjścia (powrotu): Tatrzańska Łomnica
Czas: 1 dzień
Pora roku: wiosna, lato, jesień
Trudności: brak trudności
Suma wzniesień: ok. 150 m
Długość trasy: 6,4 km (samego marszu)
Czas wyprawy: (sam przemarsz): ok. 2:20 h, dodatkowo ok. 1:40 h na przejazd kolejkami. Ze względu liczne atrakcje musimy zarezerwować sobie ok. 6 h na całość wycieczki.
Uwaga! Idąc w przeciwnym kierunku należy się liczyć z dużym przewyższeniem (cały czas pod górę) wynoszącym 630 m.
Ważne: konieczne ubezpieczenie w Tatry Słowackie

Zobacz dodatkowe informacje:

DOJAZD     EKWIPUNEK     POGODA

UBEZPIECZENIA online

NOCLEGI onlineMapa online: Tatry Polskie i Słowackie

Więcej informacji praktycznych w panelu bocznym (PC) lub na końcu artykułu (mobilne).

Poniżej fragment mapy turystycznej Tatr Wydawnictwa Compass – rejon Łomnicy, Wodospadów Zimnej Wody i Hrebienka

Spod Łomnicy na Hrebienok mapa

Naszą wycieczkę rozpoczynamy w Tatrzańskiej Łomnicy, do której najłatwiej dojechać jest samochodem lub autobusem z Zakopanego (DOJAZD). Auto możemy zostawić na bezpłatnym parkingu znajdującym się bezpośrednio przed stacją kolejki na Łomnicę. Jeżeli korzystamy ze środków komunikacji to z centrum Tatrzańskiej Łomnicy czeka nas krótki spacer wyraźnie oznakowanymi uliczkami. Wykupujemy bilet w 1 stronę do Skalnatego Plesa. Pierwszą część jedziemy 4-osobowymi gondolkami do pośredniej stacji „Start”, gdzie przesiadamy się na nowoczesne wieloosobowe gondole, którymi szybko wjeżdżamy do stacji „Skalnate Pleso”. Zimą jest to centralny punkt tras narciarskich, a latem popularne miejsce rekreacji i turystyki. Możemy stąd wjechać wyciągiem krzesełkowym na Łomnicką Przełęcz (opis w wyprawie Przez Szeroką Przełęcz, Zielony Staw i Rakuską Czubę na Łomnicką Przełęcz) lub kolejką linową wprost na szczyt Łomnicy. Uwaga! Wyjazd na Łomnicę cieszy się dużym powodzeniem, aby móc zakupić bilet na interesujący nas dzień oraz godzinę warto mieć rezerwację. Komplet informacji o kolejkach znajduje się na stronie: https://www.vt.sk/pl/.

Kasa biletowa w Tatrzańskiej ŁomnicyKasa biletowa w Tatrzańskiej Łomnicy