Żuławski Trylogia Tatrzańska

We współpracy z WYDAWNICTWEM SKLEPU PODRÓŻNIKA prezentujemy fragmenty “Trylogii tatrzańskiej” Wawrzyńca Żuławskiego.

W „Sygnałach ze skalnych ścian” znajdują się relacje z akcji ratowniczych, w których autor brał udział i sam podsumował: “Tak kończą się w górach przygody wielkie i małe, radosne i tragiczne“.

“Tragedie tatrzańskie” to opis najgłośniejszych wypadków z okresu przedwojennej eksploracji Tatr: śmierć Klimka Bachledy na Małym Jaworowym, tajemniczy,  przez wiele lat niewyjaśniony zgon Kaszniców i Wasserbergera w Dolinie Jaworowej, dramatyczne wydarzenia w Żlebie Drege’a, ścianie Ganku, na Zamarłej Turni i inne, które stały się już legendą.

„Skalne lato” to niedokończona część zawierająca wspomnienia autora z roku 1935, kiedy zaczął odnosić największe górskie sukcesy, ale nie o samej wspinaczce będzie mowa. Dowiemy się też o … duchach jakie można spotkać w górach.
„Trylogia tatrzańska” to obowiązkowa lektura dla wszystkich interesujących się górami i wspinaczką. Pomimo, że są to historie sprzed II Wojny Światowej, jak żadna inna książka oddaje sens obcowania człowieka z górami. Po przeczytaniu opowiadań Wawy (jak nazywali go przyjaciele) inaczej patrzy się na miejsca i ściany, które pokonywali pierwsi taterCmentarz Symboliczny pod Osterwą - Wawrzyniec Żuławskinicy.
Przeczytajcie te opowiadania i wybierzcie się w miejsca opisane w książce – wiele z tych opisanych w “Trylogii Tatrzańskiej” jest obecnie dostępnych turystycznie, a zobaczycie jak poczujecie się w Kaczej Dolinie, pod ścianą Zamarłej Turni, czy w Dolinie Jaworowej…
Wawrzyniec Żuławski – taternik, kompozytor i pisarz, pozostał na zawsze w Alpach pod masywem Mont Blanc, gdzie w 1957 roku zginął ratując innych wspinaczy.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami opowiadań “Trylogii tatrzańskiej”

26-08-2018         Na ratunek
02-09-2018         Niefortunna przygoda
09-09-2018         W ścianie Małego Jaworowego
16-09-2018         Rzecz o duchach

Książka do nabycia w SKLEPIE PODRÓŻNIKA

2 odpowiedzi na “Trylogia tatrzańska”

  1. […] “Trylogia tatrzańska” Wawrzyniec Żuławski (Wydawnictwo Sklepu Podróżnika) […]

  2. […] Fragmenty opowiadań Trylogii tatrzańskiej […]